Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SLAUGHTER STUDIOS

SLAUGHTER STUDIOS

Studio Rzeźni

ocena:4
Rok prod.:2002
Reżyser:Brian Katkin
Kraj prod.:USA
Obsada:Peter Stanovich, Amy Shelton-White, Nicolas Read, Tara Killian,
Autor recenzji:Ash J. Williams
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.25
Głosów:4
Inne oceny redakcji:

Film pod tytułem "Slaughter Studios" jest dość nową produkcją, bo powstałą w 2002 roku. Jego reżyserem jest pan Brian Katkin. Na pewno nie jest to jakiś super horror. Według mnie jest to dość marna produkcja. Przypomina typowy dla tego okresy teen movie, a więc z pewnością nie zaciekawi fanów "prawdziwych" horrorów. Co prawda jest parę dobrych akcentów, jednak ogólnie patrząc film nie należy do najbardziej udanych.

Pomysł na fabułę jest dość oklepany i znalazł zastosowanie we wcześniejszych produkcjach. Jedyne co się zmieniło to inna lokacja. Bowiem akcja dzieje się w starym opuszczonym studiu filmowym. To właśnie tytułowe "Slaughter Studios". Studio to słynęło z kręcenia dobrych horrorów, jednak pewnego dnia zdarzył się wypadek. Na planie zginął jeden z aktorów – Justin. Po tym incydencie "Slaughter Studios" zostało zamknięte. Po wielu latach fanatyk filmów pochodzących z tej wytwórni, postanowił razem z ekipą wkraść się do studia i nakręcić własny amatorski horror pod tytułem "Naughty Sex Kittens Vs. The Giant Preying Mantis". Razem z przyjaciółmi znajduje odpowiednią ilość aktorów i sprzęt. Pod osłoną nocy, niezauważenie przez strażnika cała gromada wchodzi do opuszczonego studia. Od śmierci Justina chodzą plotki, iż właśnie on straszy w tym miejscu i chce dokończyć swój niedokończony film. Jednak bohaterowie się tym nie przejmują i wchodzą do nawiedzonego studia. W starych, zakurzonych, ciemnych i pokrytych pajęczynami miejscach znajdują odpowiednie miejsce do nakręcenia swojego filmu. Na początku wszystko idzie dobrze, jednak w pewnym momencie zaczynają po kolei ginąć kolejni amatorscy aktorzy...

A więc zacznijmy od początku. Fabuła nie wygląda na dość oryginalną i taka też nie jest. Jest typowa dla slasherów – czyli zamknięte pomieszczenie i morderstwa kolejnych bohaterów. Plusem jest natomiast zakończenie, gdy dowiadujemy się kto naprawdę był mordercą, ale tego na pewno wam nie zdradzę. Teraz parę słów o klimacie filmu. A więc atmosfera i klimat jest raczej znikomy. Jedyne co tworzy jakiś klimat (dość marny) jest sama lokacja. Opuszczone, stare, pełne ciemnych zakątków i pokryte pajęczynami studio, gdzie kręcono niegdyś horrory jest właśnie tym miejscem. Zazwyczaj takie lokacje są dobrym "nosicielem" klimatu. Jednak w tym przypadku jest to tylko lokacja i nic nie pomaga jej tworzyć atmosfery. Warstwa dźwiękowa jest nawet dobra i nie irytuje podczas oglądania, niczym szczególnym też się nie wyróżnia – stoi na przeciętnym poziomie. Aktorstwo również nie jest najwyższych lotów. Mało znani aktorzy wypadli dość przeciętnie. Wyróżniają się jedynie ładne dziewczyny występujące w filmie, ale nie z powodu swojego aktorstwa tylko z powodu ilości nagich scen, których jest dość dużo:). Akcja filmu rozwija się strasznie wolno. Przez pierwsze 45 min. nie dzieje się nic ciekawego. W późniejszej fazie filmu, szczególnie ostatnie 25 min robi się już trochę ciekawiej, ale nie spodziewajcie się czegoś nadzwyczajnego. Natomiast w filmie jest dość sporo śmiesznych i komicznych momentów, które powstrzymują mnie od całkowitego skrytykowania filmu. Zaskakuje też mała ilość efektów gore. Te co są natomiast nie są zbyt dobrze wykonane i wyglądają dość sztucznie. Zazwyczaj skupiają się na pokazaniu dużej ilości krwi.

Tak więc pooglądania tego filmu na pewno nie zaliczę w poczet udanie spędzonego czasu. "Slaughter Studios" zupełnie nie sprawdza się jako horror, może bardziej jako komedia z elementami horroru – na pewno nic więcej. I tu przychodzi mi na myśl pewna zasada, iż sama klimatyczna lokacja nie stworzy dobrego klimatu, do tego trzeba czegoś więcej o czym wielu reżyserów ostatnimi czasy zapomina. Według mnie nie warto sięgać po ten film, chyba że chcecie się trochę pośmiać, ale od tego jest przecież wiele śmieszniejszych stricte komedii.

Screeny

HO, SLAUGHTER STUDIOS HO, SLAUGHTER STUDIOS HO, SLAUGHTER STUDIOS HO, SLAUGHTER STUDIOS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ lokacja – stare opuszczone studio filmowe
+ zaskakujące zakończenie
+ komizm

Minusy:

- oklepana fabuła
- znikoma atmosfera grozy
- przeciętne aktorstwo
- sporo nudnych momentów
- mało i słabo wykonane efekty gore

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -