Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE

REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE

Zemsta Żywych Trupów

ocena:2
Rok prod.:1987
Reżyser:Pierre Reinhard
Kraj prod.:Francja
Obsada:Veronique Catanzaro, Kathryn Charty, Sylvie Nova, Anthea Wyler, Laurence Mercier
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:1
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Revenge of the Living Dead Girls to francuski nisko-budżetowy film poruszający tematykę zombich. Obraz ten jest jednym z wielu, jakie w latach 80tych skazane były na nieprzychylne słowa krytyki. Masowo produkowane miały szokować (do czego również wykorzystano w nim erotykę), jednak zamiast tego wywoływały jedynie uczucie nudy i znużenia. Revenge of the Living Dead Girls to z pewnością jeden z gorszych filmów tego typu...

Fabuła przedstawia się następująco: koło pewnej mieściny we Francji, dziwny, odziany w skóry motocyklista zatruwa przewożone w cysternie mleko, którego transport zmierza do pobliskiego miasteczka. Jakiś czas później w barze i w jednym z domów trzy młode dziewczyny giną po wypiciu koktajlu mlecznego i zostają pochowane na miejscowym cmentarzu. Tymczasem, pod osłoną nocy, pracownicy firmy chemicznej pozbywają się beczek z chemikaliami wylewając i składując je na tym samym cmentarzu. Po tych zdarzeniach denatki budzą się z martwych i zaczynają siać śmierć w domach i na ulicach w poszukiwaniu zemsty. Jednak czy aby na pewno to jest głównym celem ożywionych niewiast…?

Zastanawiam się, od czego zacząć recenzję tego filmu. Jego scenariusz jest banalny, a gra aktorska słaba (szczególnie razi zachowanie zombich, które pływają w basenie, prowadzą Royss Royssa, grają na organach, czy gwałcą jedną ze swoich ofiar!). Co do tego ostatniego to trzeba zaznaczyć, że w filmie tym znajduje się sporo scen erotycznych i nagiego ciała, co nie jest niczym zaskakującym zważywszy na rok produkcji i niski budżet. Efekty specjalne są średniej, a momentami wręcz kiepskiej jakości. Wygląd zombich woła o pomstę do nieba - szczególnie denerwujące jest nieproporcjonalny rozkład twarzy do reszty ciała. Na uwagę zasługuje też, równie zaskakujące, co banalne zakończenie rodem z filmów o Scooby Doo, które sprawia wrażenie wymyślonego na poczekaniu... zupełnie bez przemyślenia.

Podsumowując: film jest nudny, niedorzeczny, sporo w nim dłużyzn i niewiele akcji. Przeznaczony jest wyłącznie dla koneserów kina spod znaku zombie-movies, choć i tym przydadzą się wyjątkowo silne nerwy i duuużo kawy.

Screeny

HO, REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE HO, REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE HO, REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE HO, REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE HO, REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE HO, REVENGE OF THE LIVING DEAD GIRLS, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ trochę erotyki

Minusy:

- nudny do bólu
- scenariusz
- brak klimatu
- wygląd i zachowanie zombich
- jakość scen gore
- zakończenie
- wszystko inne...

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -