Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TOMB OF THE WEREWOLF

TOMB OF THE WEREWOLF

Grobowiec Wilkołaka

ocena:2
Rok prod.:2004
Reżyser:Fred Olen Ray
Kraj prod.:USA
Obsada:Jacinto Molina, Michelle Bauer, Jay Richardson, Stephanie Bentley, Kennedy Johnston, Jacy Andrews, Beverly Lynne, Brian Carrillo, Monique Alexander
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:5.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Według naukowych, mądrych opisów na odchyloną lalkę wańka wstańka działają siła reakcji podłoża i ciężar lalki umiejscowiony w środku ciężkości. Życie uczy nas że nie tylko lalki wykazują się niezwykłymi zdolnościami. Ludzie także. Szczególnie reżyser omawianego filmu - Fred Olen Ray i niezmordowany odtwórca wilkołaków Paul Naschy (Jacinto Molina). Ich filmy potępiane przez krytyków i świat estrady, ignorowane przez szeroką widownie giną gdzieś w czeluściach. A jednak, znajdują sponsorów na następne obrazy oraz nabywców na samotorturowanie się. Można powiedzieć o nich, tak jak o potworach z horrorów - oni zawsze wstają.

Film spowity mgłą i nocą i oszczędnie kręcony, by nie skończyła się dekoracja, zaczyna się gdy Elżbieta Bathory sprzedaje swą duszę za wieczną młodość i urodę. Nic nie jest jednak proste. Małym drukiem w umowie napisane jest, że aby osiągnąć ten upragniony cel, musi kąpać się we krwi kobiet. Niekoniecznie będą to dziewice, o czym sami się przekonamy. Dobija targu z Lucyferem, który pojawia się na chwilę wraz z kiepskimi efektami specjalnymi, by tylko denerwować publiczność swą aktorską manierą. Na swej długiej życiowej drodze Elżbieta spotyka doskonale nam znanego Waldemra Daninskiego. Jego żona zmarła niestety podczas plagi czarnej śmierci. Dzięki pomocy Elżbiety ożywa, by zaraz zginąć rozszarpaną przez ... Waldemara, który zamienia się w wilkołaka. Niegrzecznemu zwierzaczkowi rozgniewani mieszkańcy wioski wbijają srebrny krzyż w pierś. Mijają lata i woda w Mississipi. Teraz poznajemy ekipę telewizyjnego serialu "Current Mysteries". Grupa będzie kręcić najnowszy odcinek w zamku należącym do Richarda Daninsky`ego. Odziedziczył on budowlę wraz z legendą o ukrytym tam skarbie. Nie wiedzą biedni, że przyjdzie się im zmierzyć z Elżbietą i Waldemarem.

Film zadziwia. Spokojnie, już wyjaśniam ten szokujący wstęp. Zadziwia nas bezkrytycznością twórców w stosunku do swych umiejętności i dzieła ostatecznego. jest to tylko podróbka horroru. Słaba reżyseria, koszmarne aktorstwo, efekty specjalne i realizacja filmu poniżej poziomu Morza Martwego. Oczywiście, oglądanie może grozić nieprzewidzianymi konsekwencjami, np. upadku z fotela podczas snu. Twórcy nie zdawali sobie sprawy z istnienia stanów emocjonalnych takich jak groza, strach itp. Za to dobrze opanowali arkana realizacji zerobudżetowych filmów klasy Z. Podstawą wg nich jest stężenie nagich kobiet na 1 cm taśmy filmowej. Dla zainteresowanych tą opcją podaje dokładne dane pojawienia się nagiego biustu: 00.45 i trwa dośc długo; 10.11; 25.00 i tu aż dwie panie odsłaniają wdzięki; 39.57; 49.25 o i znów 2 pary piersi...; 55.00; 1.00.42 i 1.05.37. Uff sporo tego. Epizodycznie jako wieśniaczka pojawia się również gwiazdka filmów porno Monique Alexander. Sam już nie wiem co recenzuje - soft-core czy horror. Podsumowując - film głównie dla amatorów taniego kina, nagości, reżysera, Paula Naschy i nieźle się trzymającej Michelle Bauer, odtwarzającej postać Elżbiety.

Screeny

HO, TOMB OF THE WEREWOLF HO, TOMB OF THE WEREWOLF HO, TOMB OF THE WEREWOLF HO, TOMB OF THE WEREWOLF HO, TOMB OF THE WEREWOLF HO, TOMB OF THE WEREWOLF

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ są naprawdę jeszcze gorsze filmy

Minusy:

- żenujące wykonanie
- pierwszy scena z nagim biustem jeszcze interesuje, ostatnia nuży
- po prostu nie ma się czego bać, co jest wyrokiem śmierci na horrorze

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -