Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SKELETON MAN

SKELETON MAN

Skeleton Man

ocena:1
Rok prod.:2004
Reżyser:Johnny Martin
Kraj prod.:USA
Obsada:Michael Rooker, Casper Van Dien, Sarah Ann Schultz, Nils Allen Stewart, Jerry Trimble, Jackie Debatin
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:1
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Czy istnieją filmy absolutnie pozbawione sensu? Ogołocone z pomysłu, osierocone przez scenarzystów i niepotrzebnie wydane na świat? Niestety tak. Każdy z nas nie raz zetknął się z takim nieszczęśliwym przypadkiem. Film "Skeleton Man" idealnie pasuje do powyższego opisu.

Zawiązanie intrygi jest tak idiotyczne, że aż nierealne, sam bowiem przecierałem oczy ze zdumieniem. Dzieci z przedszkola miewają ciekawsze pomysły niż pan szumnie ochrzczony "scenarzystą" . Nie jesteśmy tu dla przyjemności, więc czas przenieść się w niesamowity świat filmu. Pewien naukowiec zajęty jest oczyszczaniem z prochu starych glinianych skorup. Nagle - ups niespodzianka z sufitu spada Pan Szkieletor z wielkim toporem i zaczyna siekanie na ekranie. Ginie i on i jego asystentka, która ucieka i ucieka, ale i tak sczezła zaraz przy domku badacza. Już lekko zszokowani początkiem zaczynamy niecierpliwie wiercić się w fotelu i z wybałuszonymi oczyma oglądać przebieg filmu. Po nic w sumie nie znaczących facetach miotających się po lesie, pojawia się koedukacyjna drużyna "speców", ubranych jak paramilitarne oddziały z Uzbekistanu. Mają oni na celu unieszkodliwić buszującego w tym lesie Szkieletora zwanego też Cottonmouth Joe. Piękne i młode dziewoje są ekspertkami od snajperki, instruktażu itp. głupoty. Jako świetnie wyszkolony oddział specjalny oddalają się w samotności, by ginąć jeden po drugim, zarzynani przez potwora jeżdżącego na kuloodpornym koniu (!)

Boże, Ty widzisz i nie grzmisz. Czegoś tak beznadziejnego to często trzeba ze świecą szukać. Przynajmniej filmy Uwe Bolla mają większy budżet i przez to wydają się lepsze. Skeleton Man jest zły od początku do końca. Sam pomysł jest bezsensowny a wykonaniu jeszcze gorsze. Szalony Indianin sprzed lat wielu wraca w czarnym płaszczu na czarnym koniu, a zza kaptura wyziera tylko trupia, plastikowa głowa - żenada. Co ciekawsze, zjawia pojawia się w tym lesie i znika niczym Predator - tym razem jawne zżynanie. Aktorstwo słabe, bohaterowie nie mają żadnej przeszłości, teraźniejszości, więc przyszłości tym bardziej, z ekranu wylewa się quasi-militarny bełkot, mający nas przekonać jacy oni są extra i cool. Nie oczekujmy zbyt wiele, wykonawcy w większości są nieznani. Nazwiska Michael Rooker i Casper Van Dien kojarzą nam się z filmami typu B a nawet C, niekiedy D lub gorzej... Ale wracajmy do podsumowań: gonitwy i nawoływanie po krzakach ciągną się nieprawdopodobnie długo, palec sam przeskakuje na szybkie przewijanie. Znudzony swymi przeciwnikami, reżyserem, lasem, koniem i całością Skeleton zestrzeliwuje helikopter drewnianą strzałą i udaje się dokonać kośby w miejscowych zakładach chemicznych. Ttam jednak spotyka swe nemezis w postaci głównego bohatera i kończy marnie. Tego momentu wyczekujemy jak tonący koła ratunkowego. Możemy teraz odetchnąć z ulgą, pogratulować sobie i urządzeniom odtwarzającym, że zniosły tego gniota. Omawiane dzieło wyprodukował Sci-Fi Channel, "wyreżyserował" Johnny Martin - kaskader... To ostatnie chyba mówi wszystko. Omijajcie ten film z daleka, wyczuwajcie jego obecność, drzyjcie przed jego nadejściem, chyba, że chcecie zwątpić w sens istnienia wynalazku zwanego kinem...

Screeny

HO, SKELETON MAN HO, SKELETON MAN HO, SKELETON MAN HO, SKELETON MAN HO, SKELETON MAN HO, SKELETON MAN

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- cały film to minus, skuje was lodem niczym ujemna temperatura

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -