Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SENTINEL, THE

SENTINEL, THE

Bractwo Strażników Ciemności

ocena:8
Rok prod.:1977
Reżyser:Michael Winner
Kraj prod.:USA
Obsada:Ava Gardner, Chris Sarandon, Burgess Meredith
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.13
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

Ból i strach uderzają w najmniej spodziewanej chwili. W momencie, kiedy myślisz, że wreszcie ułożyło ci się życie, z mroku wypełzają bestie. Taką historię opowiada "Bractwo strażników ciemności".

Alison Parker przed laty próbowała popełnić samobójstwo. Nie sądziła, że tak łatwo wróci do normalnego życia, ani że to życie będzie tak wspaniałe. Ma kochającego i opiekuńczego chłopaka, pracuje jako modelka i wynajmuje piękne mieszkanie w starym domostwie. Jednakże, niedługo w ten idealny obraz zaczynają wkradać się kłopoty. Dziewczyna poznaje sąsiadów, którzy wydają jej się dziwni, a nawet niebezpieczni. Ale to nie jest największy problem. Okazuje się, że Alison nie mogła ich poznać, gdyż nikt oprócz niej i pewnego księdza nie mieszka w budynku. Wszyscy podejrzewają, że dziewczyna oszalała, tylko jej chłopak postanawia pomóc dziewczynie.
Wbrew pozorom, film nie opowiada smutnego życia szalonej Alison. Przedstawia on historię pewnego odłamu Kościoła. Bractwo strażników ciemności od wieków broni swoich tajemnic i nie zamierza ich teraz wydać.

Pomimo wielu niedociągnięć, film ten jest naprawdę interesujący. To prawda, że na początku jest odrobinę nudny, ale potem robi się wciągający. Pragnę pochwalić twórców tego filmu za oryginalną tematykę i wykonanie. Nie jest to zwykły dreszczowiec. Sprawia on, że dostajemy nieprzyjemnej gęsiej skórki. Oczywiście niektórzy fani horrorów mogą narzekać, na brak krwi czy potworów, ale magia tego filmu polega właśnie na subtelnym poruszaniu widza. A jeśli naprawdę nie możecie obejrzeć filmu, bez jednego czy dwóch demonów, nie martwcie się. Pod koniec pojawia się ich całkiem sporo. Aktorstwo w tym filmie jest bez zarzutu, choć nie jest wybitne. Naprawdę przerażająca jest tylko postać grana przez Burgessa Mereditha.

Nie dostrzegłam zbyt wielu wad tego filmu. Można by narzekać na pewną niejasność akcji, ale nie jest to duży problem. Poza tym niektóre sceny są zdecydowanie zbędne, a inne należałoby wyjaśnić, ale to też nie wpływa znacznie na ogólny urok filmu.

Podsumowując, mogę bez zmartwień polecić ten film ludziom, którzy lubią nastrojowe i spokojne horrory. Odradzam go jednak fanom slasherów.

Screeny

HO, SENTINEL, THE HO, SENTINEL, THE HO, SENTINEL, THE HO, SENTINEL, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nastrój
+ Burgess Meredith
+ oryginalność

Minusy:

- zawiłość akcji

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -