Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:INTO THE MIRROR a.k.a. Geoul sokeuro

INTO THE MIRROR a.k.a. Geoul sokeuro

Lustro

ocena:6
Rok prod.:2003
Reżyser:Seong-ho Kim
Kraj prod.:Korea Południowa
Obsada:Ji-tae Yu, Myeong-min Kim, Hye-na Kim, Ju-bong Gi, Myoeng-su Kim, Young-ji Lee, Eun-pyo Jeong
Autor recenzji:Kamiko
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:7.57
Głosów:7
Inne oceny redakcji:
Krzysztof Gonerski - 7

"Czy ty też widzisz kogoś innego w lustrze?"

Po tragicznym błędzie popełnionym podczas policyjnej akcji, detektyw Woo oddaje odznakę i zostaje szefem ochrony w sklepie swego wuja. Rok temu w wyniku pożaru zginęło w nim paru pracowników, teraz zaś, na tydzień przed otwarciem zaczynają umierać ludzie. Wszystko wskazuje na to, że są to samobójstwa, jednak dlaczego praworęczna kobieta zostaje zabita lewą ręką, a leworęczny mężczyzna prawą? Woo bardzo angażuje się w wyjaśnienie tej sprawy, ale na drodze staje mu jego były kolega z policji, detektyw Ha, który ciągle nie potrafi wybaczyć Woo, że przez niego zginął ich wspólny przyjaciel i za nic nie chce uwierzyć, że za tajemniczymi zgonami stoi coś, co czai się po drugiej stronie lustra.

Nie ma co ukrywać, że dostajemy kolejny film o mściwych duchach. Jednak "Into the mirror" nie jest typowym horrorem. Lwią jego część stanowi samo dochodzenie i to na nim opiera się cały ciężar fabuły. Nie uświadczymy tu więc wielu przerażających, przynajmniej z założenia, scen, nie będzie również napięcia i niespokojnego kulenia się w fotelu. Z tej właśnie przyczyny filmowi temu bliżej jest do thrillera niż horroru. Mnóstwo tu niezbyt poruszających dialogów, a jedyne napięcie, jakie tu znajdziemy, to sprzeczki między Woo i Ha, którzy skaczą sobie do oczu.

Film nie jest równomierny. Z początku wydawać się może, że czeka nas kolejny obraz o duchach rodem z "The Eye", jednak naraz wszystko przemienia się w jakiś rodzaj policyjnej opowieści. Na szczęście zakończenie, choć może nie najbłyskotliwsze, jest w stanie zrekompensować nam długo wyczekiwany finał.

Od strony technicznej wszystko prezentuje się znakomicie, a niektóre ujęcia są bardzo pomysłowe i, można by zaryzykować stwierdzenie, wręcz poetyckie. Niestety z fabułą nie jest już tak dobrze. Choć reżyser, zarazem autor scenariusza, starał się wyważyć elementy dramatu, grozy i tajemniczości, a samo śledztwo poprowadził tak, by nie nużyło, to jednak zdarzyło mu się kilka błędów logicznych - w tym jeden dość poważny, który zaważył na mojej ocenie.

Przymierzając się do tego filmu, trzeba nastawić się na opowieść o policyjnym dochodzeniu, w które zamieszane zostają siły pozazmysłowe. Jeżeli bowiem widz szykuje się na porządną dawkę strachu albo zaskakującą fabułę, czeka go srogie rozczarowanie.

Screeny

HO, INTO THE MIRROR</br> a.k.a. Geoul sokeuro HO, INTO THE MIRROR</br> a.k.a. Geoul sokeuro HO, INTO THE MIRROR</br> a.k.a. Geoul sokeuro

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ technicznie bez zarzutu
+ kilka ciekawych ujęć

Minusy:

- jeszcze jeden film o mściwych duchach
- nie straszy
- nic, czego byśmy już nie widzieli
- błędy logiczne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -