Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES

INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES

Incredibly Mixed Up Zombies

ocena:1
Rok prod.:1964
Reżyser:Ray Dennis Steckler
Kraj prod.:USA
Obsada:Ray Dennis Steckler, Carolyn Brandt, Brett O'Hara, Atlas King, Sharon Walsh
Autor recenzji:Lohikaarme
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:1
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

Głupie i nadmiernie wydłużone tytuły pełnią w filmach zazwyczaj tylko jedną, bardzo konkretną rolę. Mają przyciągać uwagę i wzbudzać zainteresowanie. Niestety w zdecydowanej większości przypadków filmy takie nie oferują widzom wiele więcej niż interesujący czy zabawny tytuł. Wprawdzie i od tej prawidłowości zdarzają się chlubne wyjątki, ale jest ich niestety niewiele. A już na pewno takim wyjątkiem nie jest " The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living And Became Mixed-Up Zombies!??"

W tym momencie wypadałoby napisać parę słów o fabule filmu. No więc fabuła, a w zasadzie jej substytut to ogólnie rzecz mówiąc zdarzenia jakie spotkały pewnego młodzieńca podczas wycieczki z przyjaciółmi oraz niezbyt przyjemne następstwa tej wizyty w parku rozrywki. Tam też chłopak ów natrafia na rozpoczynający się właśnie spektakl tancerek, na który bardzo chce iść, a czemu jego dziewczyna stanowczo się sprzeciwia. On jednak stawia na swoim i parka rozchodzi się obrażona - każde w swoją stronę. Po spektaklu do chłopaka podchodzi dziwaczny osobnik, który związany jest z organizacją całego show. Zaprasza on naszego głównego bohatera za kulisy, ale niestety czeka tam już na niego zastawiona pułapka. Zostaje on zahipnotyzowany i od tego momentu służy jako "żywa maszyna" do zabijania. Na rozkaz morduje każdego kto zostanie mu wskazany...

Z założenia "The Incredibly Strange Creatures..." miał być zapewne komedią z elementami horroru. A może na odwrót? Zresztą to i tak bez większej różnicy, bo ani komedii ani tym bardziej horroru w tym filmie nie uświadczymy. Mamy za to połączenie kiepskiego musicalu z czymś co z założenia miało pewnie być żywymi trupami. I w sumie to byłby najbliższy rzeczywistości opis tego filmu, gdyby nie fakt, że owe "zombie" tak naprawdę pojawiają się dopiero na kilka minut przed końcem filmu. I tu dochodzimy też do jednej z największych wad tego filmu, a mianowicie do wspomnianych już elementów musicalowych. Sekwencje te, pod postacią tańców i śpiewów są tak żałosne, że aż się płakać chce, a co najgorsze stanowią one znaczną cześć filmu. Za którymś z kolei razem gdy akcja została przerwana przez taką wstawką to palce aż instynktownie szły w kierunku pilota w celu przewinięcia tych żenujących spektakli i trzeba wykazać sporo samodyscypliny aby tego nie zrobić.

Wprawdzie zasiadając do seansu orientowałem się mniej więcej z produktem jakiego kalibru mam do czynienia, że jest on uznawany za wyjątkowo słaby, żeby nie powiedzieć, że wręcz beznadziejny. Zawsze jednak człowiek łudzi się nadzieją, że ewentualne braki w fabule czy niedoróbki techniczne zrekompensuje ogólny nastrój filmu. Nie raz wszakże zdarza się, że słaby i niedopracowany film ogląda się całkiem nieźle, fakt faktem, że nieraz śmiejąc się z nieudolności twórców, ale zawsze to jakaś rozrywka. A jak jest w tym przypadku? A w tym przypadku jest śmiertelna nuda. Wprawdzie film trwa tylko (a raczej odpowiedniejsze byłoby powiedzenie 'aż') godzinę i 20 minut, ale wytrwać ten czas to już niemałe osiągnięcie.

Jednakże na wytrwałych i odpornych widzów czekają za to rzadko spotykane gdzie indziej "atrakcje". Co my tu mamy: sztuczne i wyjątkowo słabe aktorstwo, nieudolna realizacja i kiepski montaż i takaż sama muzyka, skreślona naprędce fabuła, no a przede wszystkim nuda, nuda i jeszcze raz śmiertelna nuda przez ponad godzinę. Mizerności wykonania nie usprawiedliwia nic. Nawet ze względu na rok produkcji nie można tu stosować żadnej taryfy ulgowej. W tym samym bowiem czasie powstawały klasyki gatunku zwanego horror. Tu z kolei mamy jaskrawy przykład filmu, który można śmiało zapisać do tzw. anty-klasyki. Co tu dużo mówić, prócz tytułu film ten nie oferuje nic co mogłoby zainteresować kogokolwiek. Jednak jak widać tytuł robi swoje, bo w przeciwnym razie wątpię aby po tylu latach o filmie tym pamiętał ktokolwiek poza jego twórcami. A tak, jako swoista ciekawostka wciąż wraca w rankingach, a ludzie z ciekawości sięgają po tą pożałowania godną produkcję.

Prawdę mówiąc bardzo się zdziwiłem, gdy przeczytałem, że koszt produkcji tegoż "dzieła" wyniósł aż 38'000$. Jak na produkt tak niskiej jakości jest to kwota iście zawrotna, a widziało się już o wiele lepsze filmy nakręcone za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Cały czas zachodzę w głowę co tam aż tylko kosztowało? Na pewno nie charakteryzacja "zombie", która swoją drogą jest jedną z najgorszych jakie widziałem w życiu. Naprawdę trudno zgadnąć jaki cel przyświecał reżyserowi podczas kręcenia tego filmu i czy już z samego założenia miał to być obraz aż tak zły, czy może tylko przez "przypadek" taki wyszedł. Ja zaryzykuję twierdzenie, że i jedno i drugie jednocześnie: film ten miał być słaby, ale przypadkiem wyszedł jeszcze gorszy.

Jako swoistą ciekawostkę można dodać, że film ten jest uważany za jeden z najgorszych w historii tej planety. W najróżniejszych rankingach najgorszych filmów zajmuje zawsze bardzo wysokie miejsce. Dość wymienić chociażby "zaszczytne" zwycięstwo w rankingu "50 Najgorszych filmów Świata", a także 20 miejsce na "Bottom 100" w serwisie IMDb (stan na styczeń 2006). Te fakty już mówią same za siebie i rozwiewają wszelkie wątpliwości, a ja od siebie z czystym sumieniem stawiam w pełni zasłużoną jedyneczkę. Jeśli istnieje jakikolwiek powód dla którego warto by po tą produkcję sięgnąć, to jest nim chyba zapoznanie się z nową definicją filmowego gniota, którym to " The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living And Became Mixed-Up Zombies!??" niewątpliwie jest. No, ale prawdę mówiąc czego innego można oczekiwać od filmu o tak głupim tytule…

Screeny

HO, INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES HO, INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES HO, INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES HO, INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES HO, INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES HO, INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES HO, INCREDIBLY MIXED UP ZOMBIES

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nie stwierdzono
+ no, może w ostateczności bardzo oryginalny i nietuzinkowy tytuł

Minusy:

- za dużo by wymieniać

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -