Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MAN-THING

MAN-THING

Manthing

ocena:4
Rok prod.:2005
Reżyser:Brett Leonard
Kraj prod.:USA / Australia
Obsada:Matthew Le Nevez, Rachael Taylor, Jack Tomphson, Rawiri Paratene
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:4
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

Kiedy spróbujesz skrzywdzić Naturę, Natura spróbuje skrzywdzić ciebie (w dość nieprzyjemny sposób).

Młody szeryf Kyle Williams przyjeżdża na służbę do małego miasteczka Bywater położonego jak sama nazwa wskazuje nad wodą. Od razu zajmuje się sprawą, którą prowadził poprzedni , zaginiony szeryf a która dotyczy tejemniczych zaginiec na bagnach niedlaeko miasteczka. Kilkanaście osób zaginęło, a te zwłoki, które udało się odnaleźć noszą ślady, jakby roślinność wdarła się do ich środka. Szeryf musi się zająć również grupką hipisów pod przywództwem nauczycielki Teri Richards wojującej z szefem fabryki eksploatującej pobliskie bagna Jakem Schistem i jego synem. W miejscowej knajpce Kyle poznaje miejscową ludność, między innymi Starego Indianina opowiadającego o źle czającym się na moczarach, dwóch miejscowych głupków braci Thibadeaux oraz łowcę sensacji rządnego sławy. Nasz szeryf będzie miał trudny orzech do zgryzienia odkrywając zagadkę bagien, indiańskiego świętego miejsca oraz mordercę, który najwyraźniej chce, aby fabryka Schista przestała istnieć.

"Man-thing" to adaptacja komiksu Marvela wydanego w 1971 roku. Film ten nie ma zbyt wiele widzowi do zaoferowania. Już od pierwszych minut filmu widz wie, co zabija i czemu. Niestety po obejrzeniu spektaklu niewiele więcej się wyjaśnia. Motyw potwora, czym jest, jak powstał, jakie ma moce wiele pozostawia do życzenia. Sam wygląd bagiennego monstrum zamiast strachu wzbudza bardziej sympatię i przypomina kukiełki z "Niekończącej się opowieści". Prawdziwej grozy, czy klimatu również tutaj nie uświadczymy, a co gorsza niewiele się dzieje przez cały czas trwania filmu. Gdyby nie sceny mordów, które nie są zbyt ciekawie przedstawione mógłby on uśpić nawet człowieka cierpiącego na bezsenność. Denerwujące nieprzemyślane zagrania. Dlaczego szeryf wyrusza na bagna jedynie nocą? Przecież w dzień byłoby mu widniej. Tego typu spraw jest jeszcze kilka w tej produkcji. Plusów za dużo tutaj nie ma. Jednym z nich jest wygląd bagien, mrocznych i spowitych we mgłę, zdających się nie mieć końca. Jako plus można też zaliczyć urodę głównej żeńskiej bohaterki i sprawny montaż, któremu nie mam nic do zarzucenia. Niestety to wszystko.

Generalizując spodziewałem się po nim sporo więcej, a dostałem jedynie marną papkę horroru, fantasy i filmu detektywistycznego. Jeżeli nie masz, co robić, a chcesz coś obejrzeć to obejrzyj, bo film tragiczny nie jest, jednak, jeżeli nie chcesz tracić czasu to włącz jakąś telenowelę w telewizji.

Screeny

HO, MAN-THING HO, MAN-THING HO, MAN-THING HO, MAN-THING HO, MAN-THING HO, MAN-THING HO, MAN-THING HO, MAN-THING

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ bagna
+ sprawny montaż

Minusy:

- nuży
- nie straszy
- nijaka historia
- aktorstwo na średnim poziomie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -