Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Alien Shooter Fight For Life

ALIEN SHOOTER FIGHT FOR LIFE

Alien Shooter Fight For Life

ocena:5
Producent:Sigma
Wydawca:1c/Cenega Poland
Gatunek:shooter
Tryb gry:Single
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

„Alien shooter” to dość prosta, ale przyjemna w rozgrywce strzelanka firmy Sigma Team. Nie odniosła ona wprawdzie spektakularnego sukcesu, niemniej pozwoliła jej twórcom wyrobić sobie pewną markę, na bazie której zaczęli masowo produkować kolejne gry oparte na tym samym pomyśle. Pierwszą z nich, naturalną koleją rzeczy był dodatek do „Alien shootera” z podtytułem „Fight for Life”

Tajne laboratorium kompleksu naukowo – badawczego na ziemi. Rok 2026. potwory zajmują coraz większe obszary ziemi. Rząd zdecydował się na sfinalizowanie badań nad śmiertelnym dla Obcych wirusem. Rok później, tuż przed sukcesem związanym z wynalezieniem stosownej bakterii, potwory przerywają obronę laboratorium i dostają się do środka. Obsługa liczy na szybką pomoc z zewnątrz.

Oczywiste jest to, że osobą, która będzie pełniła rolę owej pomocy jest bohater, którego poczynaniami kieruje gracz. I choć rozpoczynające grę intro pozwala liczyć na większe zmiany w stosunku do podstawki, to na nieruchomych planszach i kilku zdaniach tekstu inwencja twórców się kończy. Całość gry sprowadza się do wybicia wszystkich znajdujących się na pięciu dodatkowych poziomach potworach. Po wykonaniu zadania zostajemy nagrodzeni planszą koniec gry. Tyle, jeśli chodzi o rozbudowanie wątku fabularnego.

W stosunku do poprzednika nie zostały poczynione żadne zmiany, bo za takowe nie można przecież uznać większej ilości przedmiotów zagracających eksplorowane pomieszczenia. W większej ilości występują także potwory, których tym razem jest naprawdę zatrzęsienie - czasem dosłownie. Gdy ruszają hordy największych z nich, trzęsie się ziemia. Niestety, jak dla mnie to zdecydowanie za mało. Sama gra została, o ile to możliwe uproszczona do granic możliwości, każdy poziom sprowadza się do zdobycia dynamitu, którym trzeba wysadzić portale, z których wychodzą setki obcych. Owszem, jest trudniej, trzeba strzelać celniej i lepiej rozporządzać amunicją, niż w oryginale, niemniej zabawa w pewnym momencie staje się nieco nużąca. Albo ujmijmy temat inaczej, wymaga ona jeszcze mniej zaangażowania szarych komórek, co sprowadza program do bezmyślnej strzelaniny. Zabrakło nowych akcesoriów, broni czy przeciwników. Niby wszystko jest na miejscu, ale to zdecydowanie za mało.

Mówiąc krótko, „Alien Shooter: Fight for Life” mógłby zostać zawarty w wersji podstawowej i nikt by nie zauważył różnicy. Mógłbym posądzić producentów o chęć łatwego zarobku, gdyby nie fakt, że program jest dodany za darmo do podstawki, a również cena tejże jest wyjątkowo korzystna. Tak więc wartość programu sama w sobie dość niska, zyskuje w stosunku do ceny i zmusza mnie do wystawienia oceny pozytywnej, mimo że nie dostajemy tak naprawdę nic nowego.

Screeny

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na grę.
Plusy:

Plusy:

+ cena

+ pięć nowych poziomów zapełnionych setkami potworów

Minusy:

Minusy:

- nic nowego

- to jednak bezmyślny shooter

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -