Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Alien Shooter 2

ALIEN SHOOTER 2

Alien Shooter 2

ocena:7
Producent:Sigma
Wydawca:Cenega
Gatunek:shooter
Tryb gry:Multi
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:10
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Alien Shooter to produkcja nie wymagająca od gracza ani myślenia, ani kombinowania, ani nawet szczególnego wysiłku. Szczerze powiedziawszy, prostsze od niej są tylko gry typu rail shooter ze sławną serią House of the Dead na czele. Druga odsłona tej „odmóżdżającej” strzelaniny przynosi jednak zaskakujące zmiany.

Akcja rozpoczyna się w Kalifornii, gdzie w jednym z kompleksów badawczych dochodzi do tragedii. Nie trudno się domyślić, że na skutek jakiegoś nieudanego eksperymentu po kompleksie rozprzestrzenili się obcy, a naszym zadaniem będzie ich eksterminacja. I tak też to wygląda, jednak tym razem twórcy postanowili nas troszeczkę zaskoczyć.

Tytuł zobowiązuje, a więc gra wciąż pozostaje strzelaniną, w której masowo będziemy rozprawiać się z setkami kosmicznych paskudztw wypełzających z poszczególnych pomieszczeń. Ich ścierwa i krew z kolei będzie znaczyła nasz szlak prowadzący do rozwikłania zagadki, kto, dlaczego i jak wpuścił to paskudztwo na ziemię. Teoretycznie, wiemy przecież, że fabuła mimo iż jest, jest tylko pretekstem. Pod tym względem gra nie różni się od poprzedniczki.

Jakie więc są różnice? Przede wszystkim grafika, która nie jest już tak rysunkowa i przyjazna. Świat „Alien shootera” stał się mroczny i ponury, a jednym z ważnych elementów naszego wyposażenia jest teraz latarka. Nie ukrywajmy, tytuł nie ma szans, żeby nas przestraszyć, ale dodaje to klimatu rozgrywce. Podobnie jest z fabułą. Ta dalej jest szczątkowa i umowna, ale tym razem dostajemy konkretne rozkazy, odsłuchujemy komunikatów, czasem spotykamy innych ludzi, z którymi możemy nawiązać krótki dialog, ewentualnie otrzymać kolejne zadanie. Niby nic, a jednak urozmaica rozgrywkę.

Ta zaś nie oszczędza gracza. Przed każdą misją możemy rozdysponować zarobione w trakcie poprzedniej pieniądze zakupując kolejne narzędzia eksterminacji. A tych mamy naprawdę sporą liczbę. Dla przypomnienia – w poprzedniej części do wyboru mieliśmy dziewięć typów broni, tym razem mamy pięć grup: pistolety, strzelby, karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet/granatniki, oraz miotacze ognia/bronie energetyczne. W każdej grupie zaś nawet po kilkanaście typów broni. Do tego w niektórych misjach mamy okazję pokierować czołgiem, pojazdem bojowym, mechem. Jak widać metod eksterminacji nie brak, nie brak też przeciwników, którzy wprost zalewają ekran. Nie ma co ukrywać, że rozgrywka tym razem jest znacznie trudniejsza i wymagająca, niemniej dalej bezmyślna i niefrustrująca. A do ubicia czeka kilkadziesiąt tysięcy (!) potworów w samej tylko kampanii nie licząc trybów survival i multiplayer.

Mówiąc krótko - „Alien shooter 2” spełnia wszelkie wymogi sequela. Jest lepiej, więcej, mocniej. Nic tylko grać. Bo jeśli szukacie gry ambitnej, wyzywającej, oryginalnej, to poszukajcie gdzie indziej.

Screeny

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na grę.
Plusy:

+ fabuła (w sensie, że jest)
+ poprawiona grafika
+ klimat
+ ilość broni

Minusy:

- no cóż, to dalej bezmyślny shooter

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -