Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Halloweenowy maraton w kinach Helios
15:10, 19.10.2016 | M@rio
28 i 31 października - dwie noce i aż osiem premierowych filmów podzielonych na dwa niezwykłe zestawy, przygotowała sieć kin Helios z okazji Halloween.

Dla tych, którzy lubią „strasznie bać się” w kinie, polecamy zestaw Horrorów pełnych grozy ze światową premierą filmu „THE POSSESION EXPERIMENT”!

Start: 28.10.2016. godz. 23.00 do rana
Start: 31.10.2016. godz. 23.00 do rana
W repertuarze:
- THE POSSESSION EXPERIMENT (Przedpremiera!)
- DWELLING (Premiera!)
- BED OF THE DEAD (Premiera!)
- LET HER OUT (Premiera!)

Opisy filmów:

THE POSSESION EXPERIMENT (napisy)
Brandon to student teologii. Pisze pracę magisterską o opętaniu. Śledzi raporty z egzorcyzmów, próbuje dotrzeć do tajnych dokumentów ściśle strzeżonych przez Watykan. Brakuje mu ciągle jednego….. Rodzaju eksperymentu i doświadczenia pochodzącego z autopsji. Po prostu nie wie jako to jest być opętanym – być bohaterem stanu, kiedy ciało, jest pod wpływem działania szatana. Brandon jest tak samo pilny, jak wytrwały, dlatego po wielu poszukiwaniach, nieprzespanych nocach i przeczytanych raportach, odnajduje dom, w którym nie powiodły się egzorcyzmy. Co to oznacza? Obecność zła w najczystszej postaci. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie dla Brandona to wymarzona sytuacja – okazja, aby poddać się opętaniu.
Co innego myśleć o tym, oglądać filmy i obserwować osoby będące w szponach zła, a co innego stać się podmiotem tej sytuacji….
Przerażający, wartki, mocny, świetnie zrobiony – to tylko niektóre z epitetów, jakie trafiają pod adresem filmu… Mocniejszy niż wszystko to, co do tej pory nakręcono o egzorcyzmach – to niemal żywa relacja z prawdziwego opętania. Intensywna, mocna, przekraczające wszelkie i najbardziej śmiałe granice wyobrażenia o tym…

DWELLING (napisy)
Ellie będąca główną bohaterką decyduje się na powrót do rodzinnego domu, w którym przed laty w wyniku tajemniczego pożaru zginęła jej matka, a siostra postradała zmysły, trafiając tym samym do szpitala psychiatrycznego. Dom będący świadkiem okultystycznych rytuałów, staje się rodzajem łącznika pomiędzy światami – tym obecnym rzeczywistym „tu i teraz”, oraz tym „po” czyli miejscem, do którego trafiamy po śmierci. A co jeśli istnieje coś pomiędzy nimi, rodzaj niezdefiniowanej czasoprzestrzeni… Tylko kto ją zamieszkuje? Kim jest przedziwna, niematerialna postać mrocznego zabójcy, którego Ellie widziała jako dziecko? Wszystkie te pytania, dziwne sny i mgliste wspomnienia składają się na chwilami deliryczny, bardzo mroczny obraz teraźniejszości będący we władaniu przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć.

BED OF THE DEAD (napisy)
Czwórka przyjaciół, chcąc świętować urodziny jednego z nich wynajmuje pokój w miejscowym hotelu. Nikt z nich nie wie, że pokój nr 18, na który się decydują skrywa w sobie mroczną tajemnicę. Znajduje się w nim łóżko wykonane z drzewa, na którym w średniowieczu wieszano skazańców. Pozostanie na nim to konfrontacja z przerażającymi halucynacjami, które prowadzą do autodestrukcji. Jaką tajemnicę kryje łóżko? Czy uda się ją odkryć? Wreszcie, jakie znaczenie w tym wszystkim mają dawne grzechy?
Ten film to świetnie nakreślony obraz zbrodni, i kary. Nic nie pozostaje takim, jakie się wydawało, a zaskoczenie i strach nie opuszczają ani na krok.

LET HER OUT (napisy)
Helen, będąca kurierem rowerowym cierpi na skutek obrażeń odniesionych w wypadku. Nie chodzi tylko o fizyczny ból, ale mroczne i przerażające halucynacje, jakie zaczynają jej towarzyszyć. Z początku nieczęste i sporadyczne stają się coraz bardziej inwazyjne. Helen odkrywa, że mogą być wynikiem guza, jaki znajduje się w jej organizmie. Ten guz, to nie patologiczny przerost tkanki, tylko pozostałość po „wchłoniętym bliźniaku”, który nigdy się nie wykształcił. Guz z czasem staje się coraz silniejszy – stanowiąc rodzaj władczej subosobowości, która z dnia na dzień ma coraz większy wpływ na Helen i zaczyna stanowić dla niej śmiertelne zagrożenie. Ta osobowość to obraz czystego, krwawego zła, które karmi się makabreską i wyszukanym cierpieniem. Nie zna granic i umiaru, a rodzaje fizycznego bólu jakie zadaje przechodzą wszelkie, najbardziej mroczne i krwawe wyobrażenia…

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Bilety można nabyć w kasach kin i na stronie www.helios.pl w zakładce: SEANSE SPECJALNE.

komentarze[0]   [Wróć do spisu news'ów]

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -