Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Hiszpański Maraton Strachu | Stranger Films | sobota, 25. marzec 2017
18:20, 28.02.2017 | M@rio
Kinoteatr Projekt & Stranger Films prezentują:

HISZPAŃSKI MARATON STRACHU

Rodzinne tajemnice i religijne rytuały w ponurej madryckiej kamienicy, zazdrość i szaleństwo w śnieżnej głuszy i poszukiwanie erotycznych doznań w zielonkawym świetle kostnicy.

Hiszpański Maraton Strachu to propozycja dla koneserów mocnych wrażeń - trzy mrożące krew w żyłach historie odsłaniające mroczną stronę hiszpańskiej duszy.

25 marca (sobota)

PROGRAM
Ciało Anny Fritz / godz. / 18:00 / bilety 10 zł
Ścieżka zła / godz. 19:30 / bilety 10 zł
Gniazdo ryjówek / godz. 21:00 / bilety 10 zł

Karnet na całość (tylko w kasie CK): 22 zł

Sala kinowa.
Wstęp tylko dla widzów pełnoletnich.
CIAŁO ANNY FRITZ
Świat obiega wiadomość o nagłej śmierci młodej gwiazdy filmowej, Anny Fritz. Gdy jej zwłoki trafiają do kostnicy, pracownik prosektorium i jego dwaj koledzy postanawiają przyjrzeć im się nieco dokładniej. Bliskość nagiego ciała pięknej aktorki sprawi jednak, że posuną się znacznie dalej, niż zamierzali. Za przekroczenie tej granicy przyjdzie im jednak zapłacić wysoką cenę.
Film zadebiutował na amerykańskim SXSW Film Festival, pokazywany był też w sekcji „Nocne szaleństwo” 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz na BFI London Film Festival i Sitges Film Festival.

reż. Hèctor Hernández Vicens
horror, thriller/ Hiszpania / 2015
1h 16 minŚCIEŻKA ZŁA (La senda)
Małżeństwo Raula (Gustavo Salmerón) i Any (Irene Visedo) wisi na włosku. Chcąc ratować gasnące uczucie, postanawiają wraz z siedmioletnim synkiem spędzić Boże Narodzenie w malowniczej, zagubionej w górskich ostępach chatce. Ich jedynym gościem jest Samuel (Ariel Castro), mieszkaniec okolicznej wsi, z którym zaprzyjaźnia się Ana. Zaślepiony zazdrością Raúl podejrzewa żonę o romans i postanawia zrobić wszystko, by się na nich zemścić.

reż. Miguel Ángel Toledo
horror, thriller/ Hiszpania / 2012
1h 22 minGNIAZDO RYJÓWEK (Musarañas)
Hiszpania, lata 50. Montse (Macarena Gómez) jest utalentowaną krawcową, ale od lat nie opuściła progu swojego madryckiego mieszkania – cierpi na agorafobię. Po śmierci matki i zniknięciu ojca (Luis Tosar), kobieta stała się surową opiekunką swojej młodszej siostry (Nadia de Santiago) i coraz bardziej pogrąża się w świecie religijnych rytuałów. Pozorny spokój siostrzanego domostwa zostanie zakłócony, gdy w drzwiach pojawi się przystojny sąsiad w potrzebie...

Film wyprodukowany przez Álexa de la Iglesię, ulubieńca publiczności Tygodnia Kina Hiszpańskiego, był doceniony zarówno przez hiszpańską publiczność, jak i krytyków. Nominowany do nagród Goya w kategorii debiut reżyserski oraz najlepsza rola żeńska (Macarena Gómez). Zdobył statuetkę za najlepszą charakteryzację (José Quetglas i Carmen Veinat ).
Film zadebiutował na festiwalu w Toronto, pokazywany był też na Sitges Film Festival.

reż. Juanfer Andrés, Esteban Roel
horror, thriller/ Hiszpania, Francja / 2014
1h 31 minBilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie lub telefonicznie.
Kasa czynna: poniedziałek-piątek, godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniami
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl
komentarze[0]   [Wróć do spisu news'ów]

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -