Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Najnowsze artykuły:

Diabeł w spodenkach, czyli w jaki sposób twórcy mogą wykorzystać postać dziecka w horrorze
Mateusz Morawiec

Wizerunek młodocianego szarlatana jest dobrze znany wszystkim wielbicielom szeroko pojętej grozy. Jednak sposoby jego przedstawienia mogą znacząco różnić się od siebie. W twórczości powiązanej z tematyką horroru niejednokrotnie wykorzystuje się postać dziecka. Generalnie możemy wyróżnić trzy główne przykłady użycia takowego bohatera: ofiarę, antagonistę oraz łącznika. Postaram się nieco przybliżyć funkcje pełnioną przez postacie dziecięce w kulturze horroru i zastanowić się, dlaczego twórcy decydują się na umieszczenie ich w swoich dziełach. Celem dokładniejszego zgłębienia tematu skorzystałem z pomocy psychologów portalu Mała Psychologia, którzy byli na tyle mili, że odpowiedzieli na kilka nurtujących mnie pytań związanych z powyższą tematyką.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Diabeł w spodenkach, czyli w jaki sposób twórcy mogą wykorzystać postać dziecka w  horrorze
Jedzenie, o którym boicie się nawet pomyśleć, czyli wątki kulinarne w kinie grozy
Olga Piech

Nie możemy bez niego żyć. Jest elementem, który tworzy kulturę. Łączy pokolenia. Oddaje mentalność ludzi z danego kraju. Jedzenie, może być też jednak powodem lęków.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Jedzenie, o którym boicie się nawet pomyśleć, czyli wątki kulinarne w kinie grozy
Przyjemne z pożytecznym: dieta horrorowa
Justyna Metzger

Przedwiośnie to okres, w którym płeć (nie tylko) piękna zaczyna gwałtownie poszukiwać diety-cud, aby w lecie dumnie prezentować swoje beach body (nie mylić ze zwłokami Laury Palmer). Jedni gotują sobie sami, inni zamawiają modne pudełka, jeszcze inni ćwiczą z którąś z popularnych internetowych trenerek fitness. Dla fanów kina grozy mam propozycję z przymrużeniem oka, czyli subiektywne zestawienie filmów, które odbiorą wam apetyt.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Przyjemne z pożytecznym: dieta horrorowa
HITY i KITY 2015
Damian Romaniak, Redakcja

Jak co roku portal Horror Online zorganizował wśród swoich redaktorów plebiscyt Hity i Kity, w którym wybieraliśmy trzy najlepsze i najgorsze horrory filmowe mijającego roku oraz analogicznie postąpiliśmy w materii literackiej. Sprawdźcie, jak tym razem podsumowała 2015 rok redakcja Horror Online.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, HITY i KITY 2015
Być jak Richard Laymon
Tomasz Czarny

Richard Carl Laymon urodził się w 14 stycznia 1947 roku w Chicago. Ukończył Redwood High School, następnie studiował literaturę angielską na Willamette Uniwersity w Oregonie i na Loyola Uniwersity w Los Angeles.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Być jak Richard Laymon
GROZA NA SZKLANYM EKRANIE
gościnnie: Łukasz Zbrzeźniak

Historia telewizji nieodłącznie powiązana jest z horrorem. Strach to uczucie o bardzo intymnym charakterze, najlepiej przeżywane w samotności. Trudno sobie wyobrazić bardziej intymne otoczenie od zacisza własnego salonu rozświetlanego jedynie przez blask ekranu telewizora, gdy zza szczelnie zamkniętego okna ledwie docierają odgłosy zewnętrznego świata.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, GROZA NA SZKLANYM EKRANIE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -