Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Najnowsze artykuły:

Jedzenie, o którym boicie się nawet pomyśleć, czyli wątki kulinarne w kinie grozy
Olga Piech

Nie możemy bez niego żyć. Jest elementem, który tworzy kulturę. Łączy pokolenia. Oddaje mentalność ludzi z danego kraju. Jedzenie, może być też jednak powodem lęków.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Jedzenie, o którym boicie się nawet pomyśleć, czyli wątki kulinarne w kinie grozy
Przyjemne z pożytecznym: dieta horrorowa
Justyna Metzger

Przedwiośnie to okres, w którym płeć (nie tylko) piękna zaczyna gwałtownie poszukiwać diety-cud, aby w lecie dumnie prezentować swoje beach body (nie mylić ze zwłokami Laury Palmer). Jedni gotują sobie sami, inni zamawiają modne pudełka, jeszcze inni ćwiczą z którąś z popularnych internetowych trenerek fitness. Dla fanów kina grozy mam propozycję z przymrużeniem oka, czyli subiektywne zestawienie filmów, które odbiorą wam apetyt.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Przyjemne z pożytecznym: dieta horrorowa
HITY i KITY 2015
Damian Romaniak, Redakcja

Jak co roku portal Horror Online zorganizował wśród swoich redaktorów plebiscyt Hity i Kity, w którym wybieraliśmy trzy najlepsze i najgorsze horrory filmowe mijającego roku oraz analogicznie postąpiliśmy w materii literackiej. Sprawdźcie, jak tym razem podsumowała 2015 rok redakcja Horror Online.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, HITY i KITY 2015
Być jak Richard Laymon
Tomasz Czarny

Richard Carl Laymon urodził się w 14 stycznia 1947 roku w Chicago. Ukończył Redwood High School, następnie studiował literaturę angielską na Willamette Uniwersity w Oregonie i na Loyola Uniwersity w Los Angeles.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Być jak Richard Laymon
GROZA NA SZKLANYM EKRANIE
gościnnie: Łukasz Zbrzeźniak

Historia telewizji nieodłącznie powiązana jest z horrorem. Strach to uczucie o bardzo intymnym charakterze, najlepiej przeżywane w samotności. Trudno sobie wyobrazić bardziej intymne otoczenie od zacisza własnego salonu rozświetlanego jedynie przez blask ekranu telewizora, gdy zza szczelnie zamkniętego okna ledwie docierają odgłosy zewnętrznego świata.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, GROZA NA SZKLANYM EKRANIE
Wampir w ujęciu Coppoli. O "Draculi" raz jeszcze
gościnnie: Michał Jasiński

Kiedy w 1992 roku na ekrany kin wchodził „Dracula” w reżyserii Francisa Forda Coppoli, pytaniem, które mogło się pojawiać, było: „Dlaczego jeden z najwybitniejszych reżyserów w historii kinematografii zdecydował się dać kolejne, ekranowe życie jednej z najbardziej przez celuloid wyeksploatowanej postaci?”. Odpowiedź mogłaby brzmieć: „z miłości”. Z miłości do filmu, z miłości do ekranowej magii, z miłości do swojej pracy. A okazja na takie wyznanie była doskonała – zbliżały się symboliczne, setne urodziny filmu. Dlaczego jednak na swoją laurkę wybrał Coppola akurat wyświechtaną historyjkę słowiańskiego upiora? Być może dlatego, iż w swej literackiej postaci jest Dracula niemalże równolatkiem kinematografu, ...

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Wampir w ujęciu Coppoli. O

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -