Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Najnowsze wywiady:

Wywiad z Wadem H. Garrettem
Tomasz Czarny

Wade H. Garrett. Obok Edwarda Lee, Richarda Laymona i Wratha Jamesa White’a to jeden z najbardziej ekstremalnych przedstawicieli literackiego horroru na świecie. Rodowity Teksańczyk, którego literatura wprost zwala z nóg i poraża swą brutalnością, bezkompromisowością i szczerością. Przed Wami Wade H. Garrett.

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Wywiad z Wadem H. Garrettem
Wywiad z Jonathanem Janzem
Tomasz Czarny

Oto człowiek, który dorastał między ciemnym lasem a cmentarzem. Brian Keene okrzyknął jego debiutancką powieść „The Sorrows” najlepszym horrorem 2012 roku. Przed Wami Jonathan Janz, jeden z najbardziej obiecujących „nowych” amerykańskich pisarzy grozy, który specjalnie dla Horror Online, udzielił pierwszego wywiadu w polskim Internecie.  

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Wywiad z Jonathanem Janzem
WYWIAD Z INDONEZYJSKIM MISTRZEM GROZY – JOKO ANWAREM
Krzysztof Gonerski

Joko Anwar urodził się w 1978 r. , w Medan, Na Północnej Sumatrze. Nigdy nie skończył żadnej szkoły filmowej, co nie przeszkodziło mu zostać jednym z najciekawszych indonezyjskich twórców, którego filmy regularnie zapraszane są na najbardziej prestiżowe festiwale filmowe na świecie. Uwagę na młodego filmowca (który pisze także scenariusze i występuje jako aktor) zwrócił już jego debiut, „Joni's Promise” (2005) – komedia o kierowcy, który ma dostarczyć rolkę z filmem dla pięknej aktorki, lecz na przeszkodzie staje mu dosłownie całe miasto. Drugi film, „Dead Time: Kala” (2007) – to już wyprawa Anwara w mroczne rejony filmowej grozy, czarnego kryminału i ...

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - WYWIAD Z INDONEZYJSKIM MISTRZEM GROZY – JOKO ANWAREM
Wywiad z Shanem McKenziem, przedstawicielem nowej generacji pisarzy ekstremalnego horroru
Tomasz Czarny

Nazwisko Shane'a McKenziego coraz częściej i głośniej wymienia się za Oceanem, gdy tylko pojawia się temat horroru ekstremalnego. Jak twierdzi on sam, jego proza jest tak zwichrowana, że w żadnym wypadku nie może jej czytać ani jego matka, ani żona lub córka. Korzystając z okazji, postanowiliśmy zadać Shane'owi kilka pytań na temat horroru i najbliższych planów wydawniczych.

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Wywiad z Shanem McKenziem, przedstawicielem nowej generacji pisarzy ekstremalnego horroru
"Horror to nie jest bajka o potworach" - rozmowa z Jarosławem Jakubowskim
Paweł Waśkiewicz

Jarosław Jakubowski. Autor ciepło przyjętego zbioru opowiadań "Oczy pełne strachu", wydanego przez Zysk i S-ka w 2014 roku. Twórca kilku tomów wierszy oraz wyboru sztuk teatralnych pod tytułem "Generał i inne dramaty polityczne". A przy tym być może jeden z najbardziej oryginalnych i zaskakujących pisarzy grozy w Polsce. Co pchnęło go do straszenia czytelników? O czym najchętniej pisze? Co go inspiruje? Zapraszamy do lektury wywiadu!

czytaj cały wywiad
HO, wywiady -
Legenda ekstremalnej prozy. Wywiad z Wrathem Jamesem White
Tomasz Czarny

Autor wagi ciężkiej. Niezwykle szczery, oddany sprawie i bezkompromisowy zawodowy pisarz grozy. Autor takich książek, jak "Succulent Prey", "Voracious", "His Pain", "Population Zero" i wielu innych. Emerytowany bokser i trener mieszanych sztuk walki. Jego powieści, obok utworów Richarda Laymona i Edwarda Lee, należą do najbardziej brutalnych i chorych kawałków prozy, jakie kiedykolwiek powstały. Panie i Panowie, przedstawiamy niezwykłego człowieka i pisarza, niestrudzonego twórcę najbardziej ekstremalnej rozrywki… Wrath James White.

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Legenda ekstremalnej prozy. Wywiad z Wrathem Jamesem White

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -