Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:KRZYK SAMOTNOŚCI

Never Tell Him You`re Alone

KRZYK SAMOTNOŚCI

ocena:1
Autor:Richard O`Brien
Tłumaczenie:Piotr Maksymiuk
Wydanie oryginalne:1992
Wydanie polskie:1992
Wydawnictwo:Temark
Ilość stron:255
Autor recenzji:Molly
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

"-Czy wie pani, co to znaczy nie bać się? Nie zamykać za każdym razem wszystkich zamków zanim wyjdzie się z domu? A przede wszystkim, czy ma pani pojęcie jakie to uczucie nie zamykać ich wtedy, kiedy się zostaje w mieszkaniu? Całe życie towarzyszył mi lęk.."

Lęk, czyli to, o czym starała się zapomnieć. Mimo, że od tego wydarzenia minęło sporo czasu oraz zmieniła miejsce zamieszkania, to wciąż miała obawy. Frances wraz z synkiem i mężem Jeffem zaczęli życie od nowa. Przebywali w spokojnej okolicy, lecz jednak było coś niepokojącego - powtarzające się morderstwa kobiet w pobliskim miasteczku. I wciąż ten sam motyw. Wszystkie uduszone ofiary miały na szyi złoty łańcuszek. Frances rozdarta między tragicznymi wspomnieniami, a wstrząsającymi zabójstwami zaczęła snuć pewne podejrzenia. Za każdym razem, gdy popełniano zbrodnie jej mąż znikał z domu.. Odtąd jej życie stało się koszmarem, dręczyły ją straszne wizje, paraliżował strach. Wszelkie iluzje wydawały się jej nonsensowne, a obłęd tłumaczyła sobie chorobliwą wyobraźnią. Lecz niestety to, czego by się nigdy nie spodziewała stało się prawdą. Jej pozornie absurdalne hipotezy okazały się być autentyczne, gdy pewnego dnia przez przypadek zeszła do piwnicy..

Przeszukując wybrakowane półki w bibliotece natknęłam się na wydawnictwo Temark. Wiedząc, iż opublikowało ono takie dzieło jak "Noc żywej śmierci", miałam nadzieję, iż trafiłam na jakąś zacną pozycję. Z zaciekawieniem wtopiłam się w lekturę i jakież było moje zdziwienie, gdy do końca książki pozostało niewiele stronic, a akcja ani trochę nie drgnęła. Teraz już wiem, że przy wyborze książki nie zawsze warto sugerować się wydawnictwem.

Wracając do fabuły to nie jest to ani powieść kryminalna, ani romans (choć oscyluje głównie wokół tych gatunków), a już na pewno nie thriller czy horror. Nie odnajdziemy tu żadnych drastycznych scen, o morderstwach jedynie słyszymy, a garstka dramatycznych wydarzeń rozgrywa się jedynie w wyobraźni kobiety. Niestety ogarniający klimat zmroził krew jedynie w żyłach głównej bohaterki, bo czytelnik nie odnajdzie tu nic przerażającego. Stara się trzymać w napięciu i przestrachu, ale zamiary te i tak spełzają na niczym, gdyż praktycznie nic się w książce nie dzieje. Co do stylu, to prezentuje on bardzo niski poziom, język jest przeciętny, a akcja nudna, dodając do tego jeszcze brak napięcia i klimatu otrzymamy wydanie prezentujące bardzo niskie walory poznawcze. I właśnie taką ocenę wystawiłam tej książce. No ale cóż, zdarzają się i takie pozycje, więc niestety najlepiej przymknąć na nie oko i pomyśleć, że ktoś tylko przez pomyłkę wsadził je na półkę "horrory"..
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na książkę.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- nie ma tu nic z horroru
- brak jakichkolwiek przerażających scen
- nieciekawa fabuła
- niski poziom
- nużąca akcja

Na forum:

Podyskutuj o książce tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -