Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:KRWAWY KSIĘŻYC

Blood moon

KRWAWY KSIĘŻYC

ocena:2
Autor:Leslie Alan Horvitz
Tłumaczenie:Marek Michewicz
Wydanie oryginalne:1987
Wydanie polskie:1992
Wydawnictwo:Phantom Press
Ilość stron:285
Autor recenzji:Molly
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:2
Głosów:3
Inne oceny redakcji:
Shadock - 1

"Nabrała w dłonie trochę wody z jeziora by ugasić pragnienie. Ta woda pachnie... śmiercią. Dziewczyna również czuła ten zapach i właśnie dlatego chciała się napić, by dowiedzieć się jak smakuje śmierć."

Skażona rzeka stała się siedliskiem toksycznych substancji, które zatruły życie ludzi pewnego miasteczka. Zakażeni nie umieli zapanować nad swym umysłem, nie byli świadomi swych czynów, przez co dokonywali okrutnych rzeczy. Nie zdawali sobie sprawy z tego, co właśnie zrobili. Choroba atakowała umysł, ich mózg gnił w ciągu kilku tygodni, a ludzie zachowywali się bardzo gwałtownie, po czym umierali. Naukowcy z Centrum Dozoru Chorób próbując dowiedzieć się, co jest przyczyną takiego zachowania zarażonych, dokonali koszmarnych odkryć. Ludzie zainfekowani wirusem czuli, że ich jaźń ulega rozdwojeniu. Wydawało im się, ze są zabawkami w rękach okrutnej siły. Działo się tak, gdyż pasożyt wyżerał im mózg. Im więcej odkrywali naukowcy, tym bardziej ktoś próbował im przeszkodzić. Sami stali się ofiarami napadów szaleńczej inwazji, szantażowani i zagrożeni, próbowali walczyć o swoje życie, starając się powstrzymać źródło rozprzestrzeniania choroby..

Leslie Alan Horvitz jest autorem wielu thrillerów. Ta książka zasługuje na miano dreszczowca medycznego. Jest tu wiele wątków odnoszących się do działań medycznych, ukazane są perypetie laborantów i naukowców, którzy próbowali znaleźć źródło rozprzestrzeniającej się choroby. Niestety raczej nie możemy spodziewać się tutaj grozy i przerażenia. Jest to pozycja zupełnie pozbawiona napięcia, o prostym i nie przyciągającym uwagi stylu.
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na książkę.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- marny thriller
- brak ciekawej akcji
- brak napięcia i strachu

Na forum:

Podyskutuj o książce tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -