Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TEXAS CHAINSAW MASSACRE

TEXAS CHAINSAW MASSACRE

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

Rok prod.:1974
Reżyser:Tobe Hooper
Kraj prod.:
Obsada:Marylin Burns, Ally Danziger, Paul A.Partain
Autor recenzji:
Ocena autora:10
Ocena użytkowników:8.14
Głosów:287
Inne oceny redakcji:
GrzEGOrz - 10
Flaco - 10
Drachu - 9
Piotr Sawicki - 8
Majster - 8
Molly - 8
Kinson - 9
Lohikaarme - 10
TSR - 10
Ash J. Williams - 10
Krzysztof Gonerski - 6
Skaraś - 10

- Reżyser Tobe Hopper wpadł na pomysł nakręcenia filmu będąc w sklepie z narzędziami. Musiał wtedy przebić się przez ogromny tłum, gdy dostrzegł piłę łańcuchową...

- Marilyn Burns, aktorka która była goniona przez Leatherface'a, wiele razy skaleczyła się o drzewa, tak więc krew na jej ubraniach jest prawdziwa.

- W scenie, w której Leatherface przecina palec dziewczynie, aktor Gunnar Hansen robi to naprawdę, dlatego że nie mógł wycisnąć sztucznej krwi z tubki schowanej za nożem.

- Tobe Hooper oraz Gunnar Hansen zaplanowali, że Leatherface był niedorozwinięty, tak więc Hansen udał się do szkoły dla umysłowo uposledzonych by nauczyć się ich ruchów oraz mowy.

- Film był kręconym w chronologicznym porządku.

- Ludzki szkielet użyty w końcówce filmu był prawdziwym szkieletem.

- Tobe Hooper tworząc Leatheface'a opierał się na seryjnym mordercy Ed Gein'ie.

- John Dugan, który zagrał dziadka w filmie, powiedział, że nigdy nie chciałby więcej przejść przez to samo. Musiał aż 36 godzin siedzieć w makijażu, gdyż chciał by sceny zostały nakręcone za pierwszym podejściem. Niestety panował wtedy straszny upał, a pokój był pełen martwych, gnijących zwierząt.

- Zęby Leatherface'a zostały specjalnie przygotowane przez dentystę Gunnara Hansena.

- Edwin Neal, który grał autostopowicza, powiedział, że kręcenie filmu było gorsze niż jego służba w Wietnamie. Dodał też, że mogłby zabić Tobe'a Hoopera jeżeliby go jeszcze kiedykolwiek zobaczył.

- Gunnar Hansen potrafił biegać szybciej niż Marilyn Burns, więc musiał robić różne rzeczy by go spowolniały np: ścinanie drzew podczas gonitwy w lesie.

- Z powodu niskiego budżetu Gunnar Hansen musiał ubierać tylko jedną koszulkę jako Leatherface, nie mógł jej prać gdyż była specjalnie farbowana. Musiał ją nosić przez 4 tygodnie w lato w Teksasie. Śmierdział po tym tak, że nikt nie chciał jeść z nim lunchu.

- Gunnar Hansen nosił specjalne buty, żeby ujść za wysokiego.

- Kiedy film wchodził na ekrany kin, ludzie byli tak przerażeni że opuszczali kino.

- Aktorka, która została powieszona na haku, została zaczepiona na nylonowy kabel pomiędzy jej nogami, przez co odczuwała wielki ból.

- Gunnar Hansen, by być codziennie dobrze przygotowanym do roli Leatherface'a, wstawał wcześnie rano i przebiegał kilka kilometrów.

- Kiedy Hansen przeczytał w jednym magazynie recenzje na temat filmu, w której autor określił "Texas Chainsaw Massacre" jako beznadziejny kicz, niegodny polecenia, stwierdził: "To jest to, zarobimy miliony". Miał rację.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO