Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TOXIC AVENGER IV a.k.a. CITIZEN TOXIE

TOXIC AVENGER IV a.k.a. CITIZEN TOXIE

Toksyczny Mściciel IV

Rok prod.:2000
Reżyser:Lloyd Kaufman
Kraj prod.:
Obsada:David Mattey, Clyde Lewis
Autor recenzji:
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:7.38
Głosów:13
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 8

- Narracja z początku filmu została zmieniona z powodu zamachów terrorystycznych.

- Tex Diaper mówi w pewnej scenie " Alright you fucking retards, drop your Tacos or I'll blow your brains out ". Podobne zdanie " Alright everybody, drop your Tacos or I'll blow your brains out " - tą kwestię wypowiada Leroy z pierwszej cześci filmu.

- W jednej scenie Noxie mówi do Sarah " Chcę, żebyś dokonała aborcji ". Zdanie to zostało wycięte z filmu " Fight Club ".

- Scena z przewracającym się samochodem Kabukimana, była już wcześniej wykorzystana w "Terror Firmer" oraz w " Tromeo and Juliet "

- Mitchell Cohen, odtwórca ( moim skromnym zdaniem najlepszy ) Toksycznego Mściciela w pierwszej części serii, pojawia się w filmie jako rasista, który zostaje potem powieszony.

- Sceny Tromadu były kręcone w Rezydencii Playboya i były nawiązaniem do filmu "Obywatel Kane", który zresztą, jest sparodiowany w samym podtytule filmu ( "Citizen Toxie" )

- David Mattey - odtwórca roli Toksycznego Mściciela w tym filmie, pojawia się jako facet, któremu Chester robi dobrze.

- Trent Haaga napisał pierwszą wersję scenariusza podczas swojego miesiąca miodowego.

- Podczas sceny kiedy Noxie wychodzi z szkoły po jej wybuchu, rolę Noxie'go nie zagrał Clyde Lewis orginalny odtwórca tylko czarnoskóry kaskader będący tylko w masce. Powodem tego był fakt że Troma miała wykupione pozwolenie na kręcenie przez tylko niedługi czas, a cały proces makijażu Clyde'a trwał za długo. Lewis po tym zdarzeniu był tak zdenerwowany że chciał odejść z filmu. Jendak Trent Haaga przekonał go do pozostania.

- Podczas ceny masakry w szpitalu użyto 30 galonów sztucznej krwi.

- Celeste Octavia zgodziła sie zagrać kompletnie nago, pod warunkiem że powie chociaż jedną kwestię w filmie.

- Film kosztował zaledwie 350.000 dolarów, mimo że budżet wynosił 500.000 dolarów.

- Żaden szpital nie zgodził się kręcenie sławentnej masakry. Jednak ekipie udało się znaleźć opuszczony szpital, gdzie można było zrealizować zdjęcia. Jednak problemem był fakt, że w budynku nie było wody i po nakręceniu masakry aktorzy i ekipa nie mieli się gdzie umyć i musieli spędzić wiele godzin oklejeni sztuczna krwią.

- Podczas sceny strzelaniny w szkole, instruktor od broni źle wytłumaczył Trent Haaga'owi jej obsługę i cały gorący metal spadł na Michael'a Buddinger, który grał Tito.

- Scena ciągnięcia Afroamerykanina przez cieżarówkę była kręcona w mieście Poughkeepsie. Większość mieszkańców tego miasteczka była zdenerwowana i gotowa rozpocząć zamieszki, na szczęście była to jedna z ostatnich scen do nakręcenia. Ekipa jak najszybciej zebrała sprzęt i już nigdy nie wróciła do tego miasteczka.

- By uzyskać zgodę od burmistrza Poughkeepsie na kręcenie filmu, pokazano mu zmodifikowaną wersję scenariusza, z której wycięto wszytskie sceny gore, nagości oraz przekleństwa. Później żadne władze nie kontrolowały przebiegu kręcenia.

- Hugh Hefner, właściciel Imperium Playboy'a, pojawił się podczas sceny wielkiej imprezy Tromadu. Jednak po kilku miesiącach Troma dostała list od prawników Hugh'a, w którym zarządali pod groźbą procesu wycięcie Hefner'a z filmu.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO