Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TWILIGHT ZONE: THE MOVIE

TWILIGHT ZONE: THE MOVIE

Strefa Mroku

Rok prod.:1983
Reżyser:John Landis i inni
Kraj prod.:
Obsada: Dan Aykroyd, Vic Morrow, Scatman Crothers, Kathleen Quinlan, Jeremy Licht, John Lithgow,
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.14
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

- Podczas wczesnych godzin rannych 23go lipca 1982 roku aktor Vic Morrow i dwóch nieletnich aktorów Renee Chen i My-ca Dinh Le ulegli wypadkowi na planie. Podczas filmowania sceny bitwy w Wietnamie helikopter ścigał Morrowa, który niósł dwójkę wietnamskich dzieci przez jezioro. Nieudana eksplozja spowodowała, że helikopter spadł na nich i zabił całą trójkę. Renee Chen i My-ca Dinh Le nie byli oficjalnie częścią ekipy filmowej i ich rodzice dostali odszkodowania, gdyż jest nielegalne, by dzieci pracowały w tych godzinach (była 2.30 rano). W 1987 roku John Landis i czterech innych członków ekipy uznano niewinnych nieumyślnemu spowodowaniu masakry.

- W filmie jest wzmianka o poruczniku Neidermeyerze zastrzelonego przez własnych żołnierzy. Taki los spotkał Neideimeyera na końcu „National Lampoon’s Animal House” (1978) również wyreżyserowanego przez Landisa.

- Blondynka, który puka do drzwi ubikacji w czwartej części do żona twórcy oryginalnego „Twilight Zone – Roda Serlinga.

- Imię postaci odgrywanej przez Kathleen Quinlan to Helen Foley. Nie było to imię tej postaci z oryginalnego „It’s a Good Life”, ale z odcinka „Nightmare As a Child”.

- Helen Foley to imię ulubionej nauczycielki z dzieciństwa Roda Serlinga.

- Bill Mumy, który grał w Anthonyego Freemonta w oryginale „It’s a Good Life” jest jednym z gości w restauracji, do której wchodzi Helen Foley w „Twilight Zone: the Movie”.

- Narrator Burgess Meredith użyczał głosu do czterech odcinków oryginału wliczając w nie „Time Enough at Last” i „Mr. Dingle, The Strong”.

- Carol Serling, która gra w „Nightmare on 20.000 feet” zatroskaną pasażerkę trzyma w swych rękach Twilight Zone Magazine.

- Przy scenach, w których Anthony wykorzystywał swą moc używano dźwięku z Tempest (1983), gry komputerowej.

- W scenie otwierającej można dostrzec Roda Serlinga w odbiciu w oku.

- Samolot wykorzystany w ostatniej opowieści to Boeing 707 linii Global Airways z filmu „Skyjacked” (1972).

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO