Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HALLOWEEN (remake)

HALLOWEEN (remake)

Halloween (remake)

Rok prod.:2007
Reżyser:Rob Zombie
Kraj prod.:
Obsada:Sheri Moon, Malcolm McDowell, Tom Towles, Daeg Faerch, Udo Kier,
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.86
Głosów:50
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 7

- Hasła reklamowe: „Zło ma przeznaczenie”, „Gdy zapada ciemność ON przybywa”, „Twarz za maską”.

- Jak mówi pogłoska Oliver Stone miał być zaangażowany do tego projektu zanim nie zdecydował się zrobić „World Trade Center” (2006).

- Dimensio Studios chciało początkowo zrobić filmowy crossover, w którym znalazłby się także Pinhead na wzór tego, który zrobił New Line Cinema w „Freddy vs. Jason” (2003). Na oficjalnej stronie została zamieszczona ankieta, ale fani byli negatywnie ustosunkowani do tego pomysłu i studio odrzuciło ten pomysł.

- Produkcja filmu została odsunięta w czasie ze względu na śmierć Moustaphy Akkada, producenta wszystkich wcześniejszych części Halloween. Akkad umarł na skutek ciężkich obrażeń podczas terrorystycznego ataku w Jordanii w 2005 roku.

- Zanim studio zdecydowało się pracować z Robem Zombiem chciało nakręcić „Halloween: The Missing Years”, która miała być prequelem, w którym to Michael Myers miał być osadzony w sanatorium.

- Jest to trzecia rola Danielle Harris w serii. Wystąpiła w Halloween 4 i Halloween 5 jako Jamie Lloyd, córka Laurie Strode. Grała również w Halloween: Curse of Michael Myers, w którym jej postać także została zabita. W wersji Zombiego znów się pojawia tym razem grając 17letnią Annie Bracket pomimo, że ma ona 30 lat.

- Jedna z najbardziej złożonych scen była kręcona w poniedziałek 16go lutego 2007 roku w kampusie Los Angeles City Collage. Zdjęcia ułatwiło użycie 160 statystów i około setki ludzi w ekipie filmowej.

- Na oficjalnej stronie myspace HalloWeen Roba Zombiego ogłosił, że zwiastun filmu będzie wyemitowany podczas seansu Grindhouse.

- Maska clowna, którą młody Myers nosi w filmie była zaprojektowana dla potrzeb filmu z 1978 roku.

- W jednej z początkowych scen w ekranie telewizora leci film White Zombie z 1932 roku.. Zespół White Zombie, którego nazwa pochodzi od tego filmu jest tym, w którym reżyser Rob Zombie grał w latach 1980-1990.

- Rola Adrienne Barbeu została wycięta w ostatecznej wersji filmu.

- Ubranie Laurie Strode pochodzi z osobistej linii odzieżowej Sheri Monns, Total Skull.

- Zakończenie wersji roboczej (często nazywane „The Sony Corleone Ending” przez Roba Zombiego) nigdy nie miało być prawdziwym zakończeniem i zostało sfilmowane jedynie, by prawdziwe zakończenie pozostało nieznane.

- Zostało nakręcone alternatywne zakończenie. W nim Loomis przeżywa, a Myers jest zastrzelony przed swoim domem przez człowieka Bracketta.

- Z powodu tego, że Annie w scenie, w której Michael atakuje ją była topless została nakręcona alternatywna wersja specjalnie do trailera.

- Śmierć Dannyego Trejo została wycięta z wersji roboczej, gdyż szef studia jej sobie nie życzył. Zombie naciskał jednak, że jest potrzebna, by pokazać jak brutalny i nieskomplikowany jest Myers. Ostatecznie Zombie wygrał i pozwolono mu umieścić scenę.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD