Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:POLTERGEIST 2 - THE OTHER SIDE

POLTERGEIST 2 - THE OTHER SIDE

Duch 2 - Po drugiej stronie

Rok prod.:1986
Reżyser:Brian Gibson
Kraj prod.:
Obsada:JoBeth Williams, Craig T.Nelson, Heather O'Rourke, Zelda Rubinstein, Will Sampson, Julian Beck
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.59
Głosów:17
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 8
Sabbath - 7

- -Osiedle domków jednorodzinnych, w którym mieszka filmowa rodzina nazywa się Cuesta Verde co w tłumaczeniu oznacza: „to kosztuje zielone (jak dolary)”.

- Egzorcyzm, który odprawia Will Sampson jest prawdziwy i właśnie tak wykonują to rdzenni Indianie.

- Zarówno większość aktorów, jak i członków ekipy filmowej nie wiedziało, iż szkielety użyte w filmie były prawdziwe. Ten sam manewr zastosowano w pierwszej części "Ducha".

- W sypialni Carol-Anne widać plakat z filmu "E.T." z 1982 roku. Jest na nim Drew Barrymore, która była przesłuchiwana do roli Carol-Anne.

- Po nakręceniu pierwszej części "Ducha" w 1982 roku Dominique Dunne została zamordowana przez byłego chłopaka. W trakcie kręcenia II części filmu na raka żołądka umarł Julian Beck, zaś Will Sampson zmarł podczas operacji. Pod koniec powstawania III części na stole operacyjnym w dziwnych okolicznościach zmarła Heather O'Rourke. Innym aktorom i ekipie filmowej także zdarzały się dziwne wypadki.

- W filmie Craig T. Nelson wygłasza komentarz, że szaman uciekł z zakładu dla obłąkanych. Grający postac indiańskiego szamana Will Sampson w wystąpił w roli pacjenta szpitala psychiatrycznego w „Locie nad kukułczym gniazdem” (1975). I co więcej jego bohater uciekł z tej placówki zdrowia.

źródło: Filmweb / IMDB

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO