Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:The Host:Potwór

The Host:Potwór

HOST, THE
a.k.a. Gwoemul

Reżyser:Joon-ho BongRok prod.:2006

Dystrybutor:Blink
Obraz:16:9
Dźwięk: DD 2.0 koreański, angielski, polski lektor
Napisy:polskie
Dodatki:- storyboardy i animacja
- jak powstawał potwór
- usunięte sceny
- zwiastuny
- oryginalne plakaty
- teledysk
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Sensacja festiwalu filmowego w Cannes. Największy azjatycki przebój ostatnich lat z rewolucyjnymi efektami specjalnymi opracowanymi przez Weta Workshop (King Kong, Władca Pierścieni) oraz studio The Orphanage (Harry Potter i Czara Ognia, Sin City).

The Host: Potwór to wysokobudżetowy horror science-fiction opowiadający historię ojca, który desperacko próbuje uratować swoją córkę przed przerażającym stworzeniem żyjącym w rzece Han.


Blink to dystrybutor znany w Polsce przede wszystkim maniakom kina azjatyckiego i hinduskiego, w którego wydawaniu się specjalizuje. Niestety większa ilość informacji na jego temat nie jest dostępna, poza faktem powiązań z serwisami Bollywood i Azjamania (dawniej nani kore). W listopadzie dystrybutor wypuścił w ramach serii „blink azjamania” koreański hit - „Potwór” („The Host”). Do rąk otrzymaliśmy estetyczne, tekturowe pudełko, a w nim film z około 40 minutami ciekawych dodatków. Dla mnie najciekawszym bonusem były sceny prezentujące poszczególne etapy pracy nad tytułowym potworem. Oczywiście „podglądaczy” filmowej kuchni zainteresują i inne dodatki, a wśród nich storyboardy i animacje. Fanatycy „Potwora” będą również zachwyceni usuniętymi scenami. Ciekawie prezentuje się również teledysk, muzycznie powiązany z obrazem, a użyte ujęcia są takim filmem w „pigułce”.

Do kilku rzeczy można się również przyczepić, choć trochę na siłę. Po pierwsze, dodatek oryginalnych plakatów. Prawdę mówiąc, wolałbym zamiast tego tapety lub wygaszacze ekranu. Niestety nie zachwyca również cena, choć z drugiej strony nie przeraża.

Blink niewątpliwie się wydał bardzo ciekawą pozycję, dodatkowo w pięknej oprawie. Zakup obowiązkowy dla fanów przerośniętych gadów, a może ryb oraz miłośników azjatyckiej grozy, choć tym razem nie do końca na poważnie.

Autor recenzji:Adach
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -