Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Devilman

Devilman

DEVILMAN
a.k.a Debiruman

Reżyser:Nasu HiroyukiRok prod.:2005

Dystrybutor:Vision
Obraz:16:9 anamorficzny

Dźwięk:Dolby Digital 5.1 japoński
Dolby Digital 5.1 polski lektor

Napisy:polskie
Dodatki:- Zabawy twórców z efektami specjalnymi - materiał filmowy
- Etap pracy nad efektami specjalnymi - materiał filmowy
- Etap pracy nad postaciami - materiał filmowy
- Od projektu 3D do filmu - materiał filmowy
- Bonusowe animacje 3D
- Zwiastuny innych filmów
- Sylwetka mistrza magii
- Zwiastun filmu

Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Naukowcy pracujący nad projektem pozyskiwania źródeł nowych energii z wnętrza Ziemi, natrafili na coś niezwykłego. Początkowo myślano, iż jest to nowe, nieznane dotąd źródło energii. Jednak wkrótce okazało się iż domniemane źródło energii to w rzeczywistości wrota do świata demonów. Po ich otwarciu świat zalali demoniczni przedstawiciele nowego gatunku, zarażając swym nasieniem wszelkie żyjące na naszej planecie istoty. Od tej chwili wszyscy są podejrzani. Rozpoczyna się globalne polowanie na demony i na ludzi podejrzanych o nosicielstwo. Wystarczy donos, aby ofiara straciła życie. Nikt nie pyta o dowody. Świat ogarnia szaleństwo totalnej wojny z demonami. W którymś momencie pojawia się jednak istotne pytanie, która ze stron to prawdziwe potwory , demony, czy jednak ludzie?Kino japońskie zyskało w Polsce dużą grupę fascynatów, pośród których znaleźć można nie tylko fanów grozy, lecz również anime. W Kraju Kwitnącej Wiśni od wielu lat istnieje swego rodzaju moda na przenoszenie filmów animowanych na obrazy aktorskie. Jednym z takich tytułów jest nakręcony z rozmachem w 2005 roku „Devilman” (jap. „Debiruman”), którego nie mogło zabraknąć również na polskich półkach sklepowych. W Polsce jego dystrybucją zajął się Vision. Wydawca specjalnie na potrzeby fanów stworzył osobny dział „Anime Gate”, który zajmuje się japońskimi filmami animowanymi oraz ich ekranizacjami. Obecnie oprócz recenzowanej płyty DVD w katalogu kina aktorskiego znajdują się m.in. „Azumi”, czy „Casshern”.

„Devilman” to dobry przykład tego jak należy wydawać filmy. Z jednej strony bogata zawartość, estetyczne opakowanie, a z drugiej stosunkowa niska cena.
Zarówno anamorficzny obraz, jak i dźwięk, który nawet w wersji z lektorem daje możliwość odbioru w systemie Dolby Digital 5.1 zadowoli wybrednego polskiego odbiorcę. Jednak dla fanów prawdziwa zabawa zacznie się po przyjrzeniu się dodatkom. Dystrybutor zaopatrzył płytę w bogate materiały filmowe, na które składają się między innymi relacje z prac nad efektami specjalnymi, dodatkowe animacje 3D, a także sylwetka Go Nagai, twórcy mangi „Devilman”, czyli komiksowego pierwowzoru wersji animowanej.
„Debiruman” to ciekawa oferta dla fanów zarówno anime, jak i japońskiego horroru.


Autor recenzji:Adach
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -