Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Hellraiser: Sekta

Hellraiser: Sekta

HELLRAISER VII: DEADER

ocena:3
Reżyser:Rick BotaRok prod.:2005

Dystrybutor:SPI International Polska
Obraz: 16:9 - 1:78:1
Dźwięk: DD 5.1 angielski
DTS-ES angielski
DD 5.1 polski lektor
Napisy: polskie
Dodatki: dostęp do scen

katalog filmów SPI
Uwagi:
Ocena użytkowników:3

Siódma edycja przerażającej opowieści z cyklu Hellraiser, który zasłynął wprowadzeniem do historii gatunku postaci Pinheada. Dziennikarka Amy próbuje wyjaśnić co kryje się za taśmami z tzw. snuff movie. Jedzie do Rumunii, gdzie wpada na trop podejrzanej sekty... Rzeczywistość naszego świata wymieszała się tam z piekielnym okrucieństwem.

Kolejna odsłona cyklu Hellraiser w reżyserii Ricka Bota. Niestety, niemal całkowicie wyprana z klimatu i emocji jaki towarzyszył poprzednim częściom. A zapowiada się wcale nie najgorzej. Atmosfera śledztwa, Kari Wuhrer, kilka pierwszych scen... Później jednak nad wyraz oczywiste jest, że twórcy za wszelką cenę chcieli zrobić jeden film z dwóch zupełnie innych. Wątek Cenobitów doczepiono tutaj na siłę, jednocześnie pozbawiając sensu niezależną opowieść, jak i ośmieszajac całą mitologię serii. To nie jest najgorszy film, mógł być jednak co najmniej dobry, gdyby ktoś się zdecydował, co chce nakręcić.

Niezależnie od sądów nad filmem, warto zaopatrzyć się w to wydanie. Standardowo nie powala ilością dodatków (tylko wybór scen i katalog filmów SPI), tradycyjnie ujmuje obrazem i udźwiękowieniem oraz niewysoką ceną. Poza tym, całkiem nieźle prezentuje się na półce przy pozostałych częściach, dzięki stosownie dobranym grzbietom. Po raz kolejny powtórzę, to co piszę przy wydaniach z tej serii - dla fanów nielada gratka.

Autor recenzji:Shadock
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -