Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Ziemia Żywych Trupów

Ziemia Żywych Trupów

LAND OF THE DEAD

Reżyser:George A. RomeroRok prod.:2005

Dystrybutor:ITI Film Studio
Obraz:16:9 panoramiczny, anamorficzny 2,35:1
Dźwięk:(Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Napisy:polski (lektor)
Dodatki:- martwi znów żywi – nakręcanie filmu
- kiedy Shaun poznał George`a
- skrawki
- scenopisy obrazkowe
- casting zombie
- sceny rzezi
- efekty zombie
- komentarz audio do filmu
- zwiastuny (King Kong, Skeleton Key)
Uwagi:- wersja reżyserska
Ocena użytkowników:--

Minęły dwie dekady odkąd zombie wykreowane przez mistrza gatunku Geore`a A. Romero straszyły widzów na całym świecie. Przez lata fani horrorów z niecierpliwością oczekiwali ich powrotu. Ten dzień wreszcie nadszedł – otwierając całkiem nowy rozdział w historii horroru. Zombie opanowały cały świat, żywi skrywają się za murami ocalałego miasta. Jednak w mieście nie jest spokojnie – mieszkańcy szykują rewolucję, aby obalić przywódców, a zombie szybko zdobywają nowe umiejętności... „Ziemia Żywych Trupów” George`a A. Romero to długo oczekiwany powrót mistrza gatunku, który został przez niego stworzony. Będziesz naprawdę przerażony.


Do naszych rąk trafia kolejne całkiem udane wydanie DVD od dystrybutora ITI Film Studio Polska. Świetna jakość obrazu i dźwięku okraszona tym, co tygrysy lubią najbardziej – czyli dodatkami. Chyba każdy fan filmów zombie i talentu George`a A. Romero powinien być zadowolony z tego, co dystrybutor dołączył do wydania. Dostajemy bowiem sporą dawkę wywiadów, relacji z planu, ujęć pokazujących w jaki sposób nakręcono niektóre sceny, do tego scenopisy obrazkowe, omówienie castingu do filmu i wyjaśnienie wyboru konkretnych aktorów.
Miłośnicy charakteryzacji i uczestnicy przyszłego Zombie Walk na pewno z zainteresowaniem, i z zazdrością obejrzą dodatki, w których można podpatrzeć jak profesjonalnie zamienia się ludzi w zombie.
Przez wszystkie dodatki przeprowadzi nas przewodnik, którego rolę powierzono Johnowi Leguizamo, odtwarzającemu w filmie postać Cholo. Koniecznie należy nadmienić, że każdy z bonusów został przygotowany starannie i profesjonalnie.
Sporym mankamentem wydania, ocierającym się moim zdaniem nawet o oszustwo jest zadeklarowanie przez dystrybutora reżyserskiej wersji filmu. Niestety najwyraźniej nikt w ITI nie zadał sobie trudu i nie sprawdził ile w rzeczywistości powinna trwać wersja reżyserska (podpowiadam: wersja DVD trwa 93 minuty, wersja reżyserska powinna być 4 minuty dłuższa...), więc niesmak pozostaje - i za to ogromny minus.

P.S. Oddani fani „King Konga” mogą ponownie nasycić oczy jego trailerem zamieszczonym na płycie DVD obok zwiastuna „Skeleton Key”.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -