Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Świt Żywych Trupów

Świt Żywych Trupów

DAWN OF THE DEAD
(remake)

Reżyser:Zack SnyderRok prod.:2004

Dystrybutor:Universal Pictures Polska
Obraz: PAL 2:35:1 Anamorficzny, kolor
Dźwięk: Oryginał Dolby Digital 5.1, Polski Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, angielskie
Dodatki:Komentarz reżysera Zacka Snydera
Zaginiona taśma: ostatnie chwile Andy'ego
Raport specjalny
Sceny z umarłymi
Umarli zmartwychwstają
Atak żywych trupów
Eksplodujące głowy
Komentarz do filmu
Zwiastun kinowy filmu "Shaun of the Dead"
Uwagi: Czas trwania 105 minut
Wersja reżyserska
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
Nasza planeta zostaje zaatakowana przez tajemniczą, niezidentyfikowaną i śmiertelną plagę – umarli nie pozostają martwi. Ich spragnione pokarmu ciała podążają za garstką żywych, by uczynić sobie z nich ucztę. Niewielka grupa ocalałych – jeden z ostatnich bastionów ludzkości – ucieka do opuszczonego centrum handlowego na przedmieściach miasta. Tutaj przygotowują się do walki, by pozostać przy życiu i – co najważniejsze – by pozostać ludźmi. Wizja oparta na klasyce horroru apokaliptycznego George’a A. Romero.
Panie i panowie: cud, miód i orzeszki. Najlepsze wydanie DVD, jakie widziały moje oczy. Musze pochwalić Universal za kawał dobrej roboty i oby więcej takich smaczków na polskim rynku. Obraz bardzo dobrej jakości bez żadnych skaz w formacie 2:35:1 umożliwia nam w pełni oglądanie filmu jak i dodatkowych scen (przypominam, że jest to wersja reżyserska). Dźwięk Dolby Digital 5.1 jest obecnie standardem, więc nie dziwi fakt, że taki też się znalazł się w tym wydaniu - bardzo przyjemnie słucha się doskonałego soundtracku jak i dźwięków filmu. Menu jest ładnie wykonane z przewijającym się motywem rąk i postaci zombie przesłoniętych folią i poprzetykane scenami z filmu.

Przejdźmy jednak do tego, co wyróżnia tą płytę na tle innych: dodatki. Jest ich cała masa i są naprawdę ciekawe, a nawet stanowią rozwinięcie filmu. Oprócz kilku dodatków z planu zdjęciowego, o efektach specjalnych i o kręceniu filmu na uwagę zasługują Zaginiona taśma: ostatnie chwile Andy'ego i Raport specjalny. Ten pierwszy to 16 minutowe nagranie kamerą wideo Andyego (to ten gość ze sklepu z bronią) od feralnego dnia, kiedy martwi zaczęli chodzić, aż po jego śmierć. Drugi dodatek natomiast to ponad 20 minutowy materiał nakręcony na kształt sprawozdania, czy wiadomości telewizyjnych przedstawiających sytuację na świecie, gdy zmarli powracają do życia. Oba dodatki bardzo realistyczne i wręcz powalają.

Podsumowując nie zastanawiaj się, czy kupić tylko biegnij do sklepu, a potem wyślij maila z podziękowaniami do Universalu.

Autor recenzji:Skaraś
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -