Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOSTEL

HOSTEL

Hostel

ocena:4
Rok prod.:2005
Reżyser:Eli Roth
Kraj prod.:USA
Obsada:Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.65
Głosów:80
Inne oceny redakcji:
Carmilla - 4
Skaraś - 6

Jak spełnić wszystkie swoje marzenia? Jak poczuć się wolnym i świetnie się bawić? Najlepiej wyjechać za granicę i podróżować jak najniższym kosztem, zawierając krótkie znajomości i nie martwiąc się niczym. Tak myślą Josh, Paxton i Oli dopóki nie trafiają na Słowację. Dzieją się tam rzeczy straszne, gdzie ludzi traktuje się jak wartościowy towar. Ale w jakim celu?

Josh i Paxton wędrują po Europie, podrywając dziewczyny i rezydując tanim kosztem w schroniskach. Poznają po drodze niejakiego Oliego, który z chęcią przyłącza się do ich wędrówek. Gdzieś w Europie spotykają chłopaka, który opowiada im niesamowitą historię o schronisku na Słowacji. Kusi podróżników pięknymi dziewczynami i wkrótce mężczyźni ruszają w drogę. Na miejscu odnajdują schronisko, które okazuje się bardzo komfortowe, a nawet ekskluzywne. Każdy z mężczyzn trafia na jakąś dziewczynę dla siebie. Wkrótce znika Oli, wydaje się, że wraca do swej ojczyzny. Niestety znika również Josh i Paxton pozostaje sam. Chcąc odnaleźć swych przyjaciół, zostaje w schronisku trochę dłużej. Wkrótce trafia na poszlaki okropnego spisku. Czy to możliwe, żeby schronisko służyło odnajdywaniu kolejnych ofiar dla bogaczy, którzy chcą się "rozładować"?

Film "Hostel" jest filmem przeciętnym. Jego główną zaletą są sceny krwawe. Są wykonane naprawdę świetnie i realistycznie. Wielbiciele krwawych filmów będą usatysfakcjonowani, niektóre sceny są niezwykle okrutne i przemyślane. Filmowi trzeba również przyznać plus za dość dobrze utrzymane napięcie. Aktorstwo wypada dość dobrze, młodzi aktorzy dają sobie radę, choć nie zachwycają. Zakończenie, mimo iż nie jest szczególnie zaskakujące, jest ciekawe i robi wrażenie. Niestety "Hostel" ma wiele więcej minusów niż plusów. Przede wszystkim, jak większość dzisiejszych horrorów, ma więcej scen erotycznych niż przerażających. Poza tym twórcy skupili się głównie na detalach technicznych, dlatego też fabuła jest bardzo prosta a czasem wręcz oczywista. Niektóre sceny są niejasne lub nielogiczne. Muzyka nie gra w tym filmie zbyt dużej roli, jest tylko tłem.

Podsumowując, "Hostel" to ogólnie film przeciętny. Dla wielbicieli filmów krwawych i sadystycznych, polecam go. Jednakże dla wszystkich, którzy oczekują od filmu czegoś więcej niż litrów krwi, film ten nie przedstawia żadnej wartości.

Screeny

HO, HOSTEL HO, HOSTEL HO, HOSTEL HO, HOSTEL

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ świetnie wykonane krwawe sceny
+ nastrój

Minusy:

- za dużo erotyki
- mało straszne
- prosta, przewidywalna fabuła

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -