Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LOST SKELETON OF CADAVRA

LOST SKELETON OF CADAVRA

Zaginiony Szkielet Cadavry

ocena:7
Rok prod.:2001
Reżyser:Larry Blamire
Kraj prod.:USA
Obsada:Fay Masterson
Andrew Parks
Susan McConnell
Brian Howe
Larry Blamire
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.67
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Obca cywilizacja, zmutowane potwory z kosmosu, transmutatory, mówiące szkielety pragnące władzy nad światem. Wygląda jak scenariusz kiepskiego filmu science fiction sprzed kilku dekad? Prawie! Jednak w tym dziele drzemie troszkę więcej niż mierna papka kina klasy B. Larry Blamire, który był scenarzystą, reżyserem, a także grał głównego bohatera zaserwował nam dawkę naprawdę niezłej, a przy tym wesołej historii rodem z filmów Eda Wooda.

Dr Paul Armstrong wraz z żoną Betty wyjeżdża na pustkowie do domku pośrodku lasu, by prowadzić badania nad spadłymi nieopodal meteorytami. W tym samym czasie, niedaleko miejsca pobytu Armstrongów rozbija się statek kosmiczny na pokładzie, którego znajdują się Lattis i Kro-bar – obcy. Jedynym sposobem, by opuścili Ziemię jest znalezienie atmosferium meteorytu, który zasili ich statek. Przypadkowo tenże meteoryt znalazł Paul i prowadzi badania nad jego właściwościami. Dwójka kosmitów transmutatorem upodabnia się do ziemian i odwiedza małżeństwo z początku filmu, by zdobyć kamień. Nieopodal pewien szalony naukowiec Dr Roger Fleming szuka w jaskini Zaginionego Szkieletu Cadavry - zwłok za pomocą, których można rządzić światem. Jednak, by ożywić kościotrupa potrzebny jest pewien tajemniczy kamień - atmosferium. Roger transmutatorem ukradzionym przybyszom z kosmosu tworzy z leśnych zwierząt kobietę-pomocnika - Animalę, która ma udawać jego żonę i wyrusza do domku Armstrongów, gdzie przybyli już kosmici, by zdobyć meteoryt. To jednak nie wszystko! Z UFO wydostał się przewożony mutant, który sieje zniszczenie w okolicznej głuszy. Tak oto zaczyna się istny dom wariatów.

"Zaginiony szkielet Cadavry" to horror komedia zrealizowana na nutę filmów science fiction z lat 60tych. Zostały w niej wykorzystane motywy, sposób operowania kamerą, czy efekty specjalne przywodzące na myśl takie filmy jak "Plan 9 z kosmosu" Eda Wooda, czy "Forbidden Planet" Freda Wilcoxa. Cały film nakręcony jest na czarno-białej kliszy ze skazami typowymi dla kina 50tych i 60tych lat. Co do samej fabuły to jest ona prosta, łatwo przyswajalna i bez zbędnych dłużyzn, czy motywów - ogląda się łatwo, szybko i przyjemnie. Jednak najważniejsze w "Zaginionym..." jest humor, którego tutaj znajdziemy bardzo dużo. Kiedy wszystkie postacie dramatu spotykają się w domku Armstronga rozpoczyna się prawdziwy dom wariatów. Dwójka obcych nieznających ziemskich obyczajów, szalony doktor, kobieta stworzona z leśnych zwierząt zachowująca się jak dziki kot sprawiają powodują istną lawinę żartów sytuacyjnych. Ważnym elementem jest również nadające jeszcze większy klimat „starych filmów” efekty specjalne. Są tak przerażająco kiczowate, że sam Ed Wood nie powstydziłby się ich. Mówiący szkielet poruszany za pomocą doskonale widocznych sznurków, kostium mutanta zrobiony z kawałków pluszu, czy też miniaturka statku obcych filmowana na makiecie sprawiają, że "Zaginiony szkielet Cadavry” jest cały nakręcony w komediowej formie. Niestety horroru jest tu jak na lekarstwo, ale nie o to w dziele chodzi.

Polecam ten film wszystkim, bo jest to naprawdę dobra rozrywka dla każdego, kto lubuje się w starych obrazach o UFO i wszystkim tym, którzy po prostu lubią trochę dobrego humoru.

Screeny

HO, LOST SKELETON OF CADAVRA HO, LOST SKELETON OF CADAVRA HO, LOST SKELETON OF CADAVRA HO, LOST SKELETON OF CADAVRA HO, LOST SKELETON OF CADAVRA HO, LOST SKELETON OF CADAVRA HO, LOST SKELETON OF CADAVRA HO, LOST SKELETON OF CADAVRA

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ naprawdę zabawny
+ kicz
+ efekty rodem z filmów Eda Wooda
+ hołd dla filmów s-f z lat 60tych

Minusy:

- niewiele tu horroru

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -