Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LOST THINGS

LOST THINGS

Mroczna Plaża

ocena:7
Rok prod.:2003
Reżyser:Martin Murphy
Kraj prod.:Australia
Obsada:Steve Le Marquand, Alex Vaughan, Leon Ford
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.25
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

Jak wygląda życie po śmierci? Co odczuwamy i czy w ogóle zauważamy nasz zgon? W filmie "Mroczna plaża" poznajemy jedną z koncepcji życia po śmierci. Jest ona przerażająca i przejmująca.

Dwie pary nastolatków Emily i Brad oraz Tracey i Gary wyjeżdżają razem nad morze. Przyjaciółki spędzają ostatnio ze sobą mało czasu, więc same planują ten wyjazd. Po przybyciu na miejsce przyjaciele poznają mieszkańca okolic - Zippo. Opowiada im o tym, że kiedyś w tym samym miejscu umarła czwórka młodych ludzi. Przestrzega ich powtórnie i pozostawia na plaży. Wkrótce przyjaciele zauważają, że okolica ma dziwną atmosferę. Wszyscy przyjaciele doznają wielokrotnie halucynacji. Wydaje im się, że już raz odbyli tą wycieczkę. Wiedziony jedną z tych wizji, Brad zabija Zippo. Wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty. Przyjaciele zauważają, że są w pewnym sensie uwięzieni na plaży, jak we śnie. Emily najwyraźniej najlepiej wie, co się dzieje, ale tajemnica ta jest tak potworna, że obawia się ją zdradzić.

"Mroczna plaża" to film ze wszech miar niezwykły. Scenografia jest przygnębiająca i ponura, plaża sprawia wrażenie pustkowia. Oświetlenie gra w tym filmie dużą rolę. Jest albo niezwykle jasne, dodając scenom nienaturalnych barw albo praktycznie nie ma światła i z trudem dostrzegamy, co się właściwie dzieje. Pomysł na film jest doskonały, a rozwiązanie wszystkich zagadek zaskakujące. Aktorstwo w filmie jest na dobrym poziomie. Najbardziej niepokojąca jest rola Zippo - postaci demonicznej i mrocznej. Muzyka jest doskonałym dopełnieniem filmu, stwarza tajemniczy klimat. Ogólnie film robi dobre wrażenie, jednakże ma kilka wad. Przede wszystkim jest nudny na początku i rozkręca się dopiero na sam koniec. Poza tym, jest trochę niezrozumiały, choć być może, leżało to w intencjach twórców.

"Mroczna plaża" to naprawdę dobry film. Nadaje się dla wszystkich, którzy wolą subtelne straszenie od litrów krwi, gdyż tego nie zobaczymy. Film ma niezwykłą atmosferę i doskonałe zakończenie, dlatego serdecznie go polecam.

Screeny

HO, LOST THINGS HO, LOST THINGS HO, LOST THINGS HO, LOST THINGS HO, LOST THINGS

Patronat medialny: Horror Online
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysł
+ zakończenie
+ Zippo
+ scenografia

Minusy:

- trochę nudny
- niezrozumiały

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -