Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOWLING IV: THE ORIGINAL NIGHTMARE

HOWLING IV: THE ORIGINAL NIGHTMARE

Skowyt 4: Koszmar Nocy

ocena:5
Rok prod.:1988
Reżyser:John Hough
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Romy Windsor, Michael T. Weiss, Suzanne Severeid
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:4.57
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

Jak odróżnić jawę od snu? Jak stwierdzić czy to, co widzimy jest prawdą, czy to majaki wywołane załamaniem nerwowym? Z tymi problemami zmierzy się bohaterka "Skowytu IV", wokół której dzieją się rzeczy przerażające i niewiarygodne.

Marie jest autorką wielu bestsellerów, jednakże nadmiar stresu związany z wydaniem nowej powieści wywołuje u niej załamanie nerwowe. Ma ona zwidy i dość przerażające wizje. Lekarz doradza jej odpoczynek, oderwanie się od pisania. Razem z mężem - Richardem wyjeżdża do miejscowości Drakho i wynajmuje tam przytulny domek w lesie. Wkrótce kobieta zaczyna znów miewać wizje, a w nocy słyszy przerażające wycie, dochodzące z lasu. W ciągu kilku dni, Marie poznaje historię niejakiej siostry Ruth, która postradała zmysły podczas pobytu w Drakho i niedawno zmarła. Jej przyjaciółka z zakonu, postanowiła zbadać, co się tak naprawdę wydarzyło. Razem kobiety przeprowadzają małe śledztwo, ale mieszkańcy Drakho, choć bardzo uprzejmi, nie potrafią lub nie chcą im pomóc. Sytuacja robi się coraz gorsza, gdy nasilają się wizje Marie i wycie w nocy, znika dwójka turystów, a Richard zostaje pogryziony przez wilka...

"Skowyt IV" to film raczej przeciętnej jakości. Ogólnie fabuła jest dość ciekawa, ale nie wciągająca. Muzyka w filmie nie wyróżnia się niczym wyjątkowym, jednakże nie przeszkadza przynajmniej w oglądaniu go. Aktorstwo jest poprawne, ale nie wybitne. Niestety postaci są trochę karykaturalne, ludzie są płytcy a ich postępowanie przewidywalne. Na największą pochwałę zasługuje w filmie scena transformacji w wilkołaka. W wielu horrorach próbowano stworzyć taką scenę, ale zazwyczaj efekty są słabe. W tym filmie, mutacja zachodzi powoli i bardzo szczegółowo. Scena jest dość obrzydliwa i krwawa, być może efekty specjalne nie są w niej zbytnio dopracowane, ale ogólnie sprawia naprawdę świetne wrażenie. Same wilkołaki już nie są tak doskonałe, ogólnie wyglądają sztucznie i właściwie nie przerażają, raczej rozśmieszają.

"Koszmar nocny" to film naprawdę przeciętny, ale warto go obejrzeć dla samej sceny przemiany. Inne jego elementy są wykonane poprawnie, fabuła jest interesująca a aktorstwo i muzyka "w porządku".

Screeny

HO, HOWLING IV: THE ORIGINAL NIGHTMARE HO, HOWLING IV: THE ORIGINAL NIGHTMARE HO, HOWLING IV: THE ORIGINAL NIGHTMARE HO, HOWLING IV: THE ORIGINAL NIGHTMARE HO, HOWLING IV: THE ORIGINAL NIGHTMARE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ scena przemiany
+ fabuła

Minusy:

- postacie
- efekty specjalne (a właściwie ich brak)
- wilkołaki

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -