Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HELL ASYLUM

HELL ASYLUM

Piekielny Azyl

ocena:1
Rok prod.:2002
Reżyser:Danny Draven
Kraj prod.:USA
Obsada:Debra Mayer, Tanya Dempsey, Sunny Lombardo , Stacey Scowley, Olimpia Fernandez, Timothy Muskatell
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:4.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Kiedy na początku projekcji mignęło przed moimi oczami logo wytwórni Full Moon Pictures przeczucie nieśmiało podpowiadało mi, że muszę być czujny, niestety w porywie realizmu zignorowałem głos wewnętrzny i zasiadłem do oglądania. Niestety...

Producent telewizyjny postanawia wyprodukować reality show, pod wdzięcznym tytułem "Zimne Wyzwanie". Program ma polegać na tym, że grupa pięknych dziewcząt ma spędzić noc w nawiedzonym domu, wykonując przy tym zadania w których pokonają swoje największe lęki. Ta która przeżyje do rana, ma otrzymać okrąglutki milion dolarów. Szybko jednak okazuje się, że poza atrakcjami przygotowanymi przez twórców show, do rozgrywki włączają się nieżyjący już mieszkańcy domu.

Znasz to? Tak nie mylisz się fabuła jest niemal żywcem wzięta z "House on the Haunted Hill", a film został wyprodukowany zapewne jedynie po to aby uszczknąć nieco z popularności pierwowzoru i jego remaku. Wytwórnia Full Moon Pictures, odpowiedzialna za ten film popełniła również tak wybitne dzieła jak "Redneck Zombies", "Killjoy" czy "Prison of the Dead". Wszystkie te tytuły otrzymały u nas najniższą możliwą ocenę. "Hell Asylum", który początkowo miał być kontynuacją "Prison of the Dead", tej tradycji nie zmieni.

W sumie trudno napisać cokolwiek o tym filmie, bo tak bardzo brakuje słów dla opisania indolencji twórczej producentów, wykonawców, montażystów, aktorów, reżysera, scenarzysty i wszystkich którzy maczali w tej pracy palce... Jedyne co się Full Moon Pictures udało to chyba promocja tytułu i fakt, ze do dziś można go bez problemu nabyć na DVD.

Żałosna gra aktorów, kretyńskie dialogi, płaska liniowa akcja, katastrofalne efekty specjalne", brak jakiegokolwiek klimatu. Jedyna zaleta tego filmu to chyba fakt, że jest... krótki.

W tej chwili wiem już na pewno, że dla mnie jest to ostatni film tej wytwórni jaki dobrowolnie obejrzałem, czego i tobie drogi czytelniku życzę.

Screeny

HO, HELL ASYLUM HO, HELL ASYLUM HO, HELL ASYLUM HO, HELL ASYLUM HO, HELL ASYLUM HO, HELL ASYLUM HO, HELL ASYLUM

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ krótki

Minusy:

- gra aktorów
- żywcem zerżnięta fabuła
- kretyńskie dialogi
- fatalne efekty
- piękne dziewczyny są podstarzałymi aktorkami udającymi nastolatki
- fatalna praca kamery
- żałosny do bólu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -