Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CANDY STRIPERS

CANDY STRIPERS

Cukierkowe Striptizerki

ocena:3
Rok prod.:2006
Reżyser:Kate Robbins
Kraj prod.:USA
Obsada:Scott Aaronson, Brian Lloyd, Sarah Ball, Brianna Berman, Deanna Brooks, Richard Burke, Monique Cooper
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:2
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

“Candy Stripers" to debiut reżyserski Kate Robbins. Wcześniej ta pani była jedynie producentem kilku mniej znanych filmów. Jest również scenarzystką owego obrazu. Czy podołała jednak zadaniu nakręcenia horroru na miano 2006 roku - roku, w którym pojawiły się takie hity, jak remake "Hills Have Eyes", czy "Silent Hill". Sam tytuł - "Cukierkowe Striptizerki" powinien stanowić odpowiedź…

Na początku filmu jesteśmy świadkami zaatakowania dwóch dziewczyn na drodze przez bliżej niezidentyfikowanego potwora. Jednej kobiecie udaje się przeżyć i zostaje przywieziona do pobliskiego szpitala, w którym zaraża jedną z pielęgniarek tajemniczym pasożytem. Jakiś czas później po przegranym międzyszkolnym meczu koszykówki Matt (Brian Loyd) i część jego drużyny lądują w lokalnym szpitalu. Niby zwyczajna hospitalizacja zaczyna robić się nieco dziwna. Pielęgniarki wyglądające jak z rozkładówki playboya zmuszają po kolei wszystkich mężczyzn w budynku do stosunków płciowych. Napaleni nastolatkowie tylko czekają, aż będzie ich kolej. Zaczyna ich jednak niepokoić fakt, że kochankowie pensjonariuszek znikają w tajemniczych okolicznościach.

Film opowiada o pasożytach (prawdopodobnie pochodzenia pozaziemskiego), które zamieszkują w ciałach kobiet. Zarażone kobiety dzięki seksowi i uwodzeniu zwabiają coraz to nowe ofiary. Pomysł na fabułę przypomina chyba najbardziej film "Shivers" Dawida Cronnenberga z 1975 roku, w którym chodziło również o pasożyty wywołujące w ofiarach pragnienie i potrzeby o seksualnej naturze. Jednak "Candy Stripers" jest totalną klęską na całej linii. Spaprany jest prawie każdy aspekt filmu, mimo że większość pomysłów zaczerpnięta jest z innych filmów, najczęściej dobrych horrorów i horrorów sf, m.in. wspomnianego już "Shivers". Słabe aktorstwo głównych bohaterów również przyczyniło się do niepowodzenia filmu. Wszyscy główni bohaterowie wcześniej grywali jedynie epizody w nowszych filmach i serialach telewizyjnych, czyli brak doświadczenia z większymi produkcjami. Kolejną wadą są tragiczne efekty specjalne. Chociaż kilka scen gore, które można napotkać podczas seansu, nie kłuje w oczy, to już wszelkie efekty komputerowe przywodzą na myśl filmy z przed dziesięciu lat. Obecnie nikt się już nie nabierze na tak błahe zabiegi i marne cyfrowe dodatki czy filtry. Na uwagę zasługują jedynie aktorki, które wcześniej przed obiektywem znalazły się w filmach Playboya (między innymi Deanna Brooks i Serria Tawan). Nie polecam tego wątpliwego dzieła nikomu, gdyż będzie to po prostu zmarnowane 90 minut . Lepiej sięgnąć po klasykę kina science fiction niż katować się "Cukierkowymi Striptizerkami".

Screeny

HO, CANDY STRIPERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ładne dziewczyny

Minusy:

- mierne aktorstwo
- nic nowego
- kiepskie efekty specjalne
- wtórność!!!

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -