Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LAST SECT

LAST SECT

Ostatnia sekta

ocena:3
Rok prod.:2006
Reżyser:Jonathan Dueck
Kraj prod.:Kanada
Obsada:David Carradine , Natalie Brown , Deborah Odell, Julian Richings, Sebastien Roberts
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:3
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Wampiry potrafią fascynować i straszyć. W historii kina niejednokrotnie spotykaliśmy krwiopijców, którzy przepełniali grozą i sprawiali, że niejeden bał się wejść do ciemnego pomieszczenia. Kto z nas chciałby spotkać na swej drodze demonicznego Nosferatu lub Akshę - królową wampirów? Nieumarli mają jeszcze jedną cechę, która fascynowała twórców i odbiorców grozy od zawsze. Żądza krwi oraz fakt, że potrafią bezwarunkowo podporządkować sobie ofiarę sprawiły, że niejednokrotnie były one postrzegane w powiązaniu z seksualnością. Mroczną i ciemną jak noc.

Grupa wampirzyc przygotowuje się do tajemniczej ceremonii mającej zapewnić przetrwanie wspólnocie. W tym celu poszukuje "Presul-Electus" osoby, która będzie w stanie uratować krwiopijców. Wampirzyce zakładają więc internetowy serwis randkowy "Artemis", dzięki któremu zapewniają sobie źródło pożywienia, wabiąc mężczyzn, którzy muszą zgłosić się na randkę z kompletem badań lekarskich. W internecie pojawiają się również filmy z wampirycznych krwawych orgii, jako żywo przypominające starożytne rytuały w których na ołtarzach poświęconych Artemidzie składano w ofierze pobitych do krwi chłopców i mężczyzn. To sprawia, że agencją zaczyna interesować się Sydney, świetnie zapowiadająca się dziennikarka, pisząca właśnie artykuł o nowoczesnych stylach życia. Umawia się ona na spotkanie z przywódczynią sekty Anną, która zauważa, że reporterka jest właśnie tą osobą, która może pomóc przetrwać wampirom. Problem polega jednak na tym, że Sydney musi dobrowolnie przyłączyć się do grupy. Na szczęście tuż za plecami wampirów czyha, jak zwykle niezawodny Van Helsing...

Fabuła filmu zdaje się być obiecująca, prawda? Reżyser Jonathan Dueck, który brał już udział w produkcji kilku filmów grozy tym razem postanowił spróbować stworzyć film o wyjątkowo dusznej, gorącej atmosferze, przepełniony erotyzmem i żądzą, z elementami lekkiego humoru. Pomysł trzeba przyznać godny pochwały, jednak w realizacji okazało się, że to zadanie przerosło go o głowę. Film okazuje się obfitować w sztuczne, drętwe dialogi, zamiast zamierzonego erotyzmu wyszły lesbijskie przebitki, które nie są w stanie pobudzić chyba nikogo. Pojawienie się Van Helsinga, Karpova zabijającego wampiry ciosami karate, czy wreszcie zombie, które zamiast zamienić się po ukąszeniu w wampiry zaczynają ładnie się rozkładać i biegają po siedzibie sekty broniąc wampirów, sprawia, że film staje się wysoce niestrawną mieszanką wybuchową.

Film obfituje w dłużyzny, próby ożywienia akcji scenami walk, czy w zamyśle zabawnymi dialogami podstarzałego Van Helsinga ze swoim asystentem spełzły na niczym. To co widzimy i słyszymy ani nie bawi, ani nie straszy i to chyba najgorsza rzecz jaka może przytrafić się horrorowi...

Ponieważ irytacja oglądającego może niestety odbić się niekorzystnie nie tylko na jego psychice, ale tak jak w moim przypadku i na relacjach rodzinnych, nie pozostaje mi więc nic innego jak zalecić wszystkim trzymanie się z dala od tego tytułu. Dla własnego dobra.

Screeny

HO, LAST SECT HO, LAST SECT HO, LAST SECT HO, LAST SECT HO, LAST SECT HO, LAST SECT HO, LAST SECT HO, LAST SECT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kreacja David Carradine - trzeba umieć z kretyńsko napisanej roli wybrnąć z twarzą...
+ jest krótki

Minusy:

- dłużyzny
- to co miało być zabawne wypadło kretyńsko
- brak horroru w horrorze
- wymieszane wątki - zombie broniące wampirów???

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -