Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HAUNTED OFFICE  a.k.a Office yauh gwai

HAUNTED OFFICE a.k.a Office yauh gwai

Nawiedzony biurowiec

ocena:7
Rok prod.:2002
Reżyser:Marco Mak
Kraj prod.:Hong Kong
Obsada:Karen Mok, Qi Shu, Jordan Chan, Stephen Fung, Lan Law, Jordan Chan,
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Kino azjatyckie przeżywa obecnie wielki rozkwit, zresztą całkiem zasłużenie, bowiem egzotyka i oryginalność tamtejszych produkcji zdołała tchnąć świeżość w skostniałą nieco konwencję horroru. Przyczyniło się to również do wysypu wtórnych tytułów, próbujących wypłynąć na fali popularności gatunku. Wśród tego wszystkiego odnaleźć można filmy, które choć nie wnoszą nic nowego, to jednak pozostają bierne wobec obowiązującej mody i z szacunkiem odnoszą się do konwencji.

W pewnym biurowcu, według miejscowej legendy, co roku w lipcu ginie dziewięć osób, nieszczęście zwiastuje duch kobiety w bieli. Na fabułę składają się trzy, przenikające się wzajemnie historie. Młoda kobieta jest świadkiem samobójczej śmierci koleżanki z biura. Kilka dni później ginie kolejna dziewczyna. Obie denatki ostatni raz widziano jak opuszczały toaletę na szesnastym piętrze. Czy możliwe jest by to miejsce było nawiedzone? W tym samym czasie arogancki i prymitywny biznesmen robi wszystko by zwolnić wieloletnią pracownicę, której nie chce wypłacić wysokiego wynagrodzenia za przepracowane lata. Ken, energiczny, młody chłopak nawiązuje romans z dziewczyną, twierdzącą, że widzi duchy, te z kolei zmuszają ją do samobójstwa. Ken również dostrzega kobietę w bieli. Wszystkie historie przeplatają się wzajemnie, by znaleźć zakończenie w przewrotnym finale.

Produkcja Marco Mak Chi-Sin powinna zadowolić każdego fana niewyszukanych historii o duchach i to nie tylko zwolenników kina azjatyckiego, przedstawionym opowieściom blisko również, także dzięki konstrukcji fabuły, do serii „Twiglight Zone” czy „Tales From the Crypt”. Akcja toczy się szybko bez typowych dla produkcji wschodnich długich, nastrojowych ujęć, znalazło się też miejsce dla kilku krwawych scen, choć ich wykonanie pozostawia nieco do życzenia. Nie zabrakło też czarnego humoru typowego dla takich produkcji.

Na dobrą sprawę trudno zarzucić coś filmowi, który ewidentnie nie pretendował do miana hitu czy rewolucjonizatora gatunku Widać, że jest to film zrobiony przez ogromnych fanów historii grozy, co potwierdza osoba reżysera, czy weterani gatunku w głównych rolach (Law Lan i Jordan Chan Siu – Chun). Tani, zdawać by się mogło prosty, a jednak trzymający w napięciu i potrafiący rozbawić i zaskoczyć. Czasem nie warto narzekać na realizację, konstrukcję, itp. Jeśli otrzymujemy taką rozrywkę jak tu nie ma powodów do kręcenia nosem.

Screeny

HO, HAUNTED OFFICE <br> a.k.a Office yauh gwai HO, HAUNTED OFFICE <br> a.k.a Office yauh gwai HO, HAUNTED OFFICE <br> a.k.a Office yauh gwai HO, HAUNTED OFFICE <br> a.k.a Office yauh gwai HO, HAUNTED OFFICE <br> a.k.a Office yauh gwai

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ gwiazdorska obsada
+ bez kompleksów wobec "Ringu"
+ konstrukcja opowieści
+ klimat ghost story
+ sprawna realizacja

Minusy:

- nieco pośpieszne wykonanie
- kiepskie efekty gore
- to wszystko już gdzieś było

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -