Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HALLOWEEN II

HALLOWEEN II

Halloween 2

ocena:8
Rok prod.:1981
Reżyser:Rick Rosenthal
Kraj prod.:USA
Obsada:Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence, Charles Cypres
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.94
Głosów:69
Inne oceny redakcji:
Ptaku - 9
Kinson - 8
Mr Filth - 8
Skaldi - 8
Flaco - 7
Piotr Sawicki - 8
Adach - 7

Po bardzo udanej pierwszej części, oczywiste było, że John Carpenter będzie miał ochotę nakręcić część następną. Losy potoczyły się jednak trochę inaczej. Drugą część wyreżyserował Rick Rosenthal

Na szczęście John prawie przez cały czas był obecny na planie filmowym, a także wprowadził bardziej drastyczne sceny. Poprzednia część kończyła się, gdy doktor Loomis strzela w Myers'a sześć razy, po czym ten wypada z poddasza na trawnik. Na nie szczęście wszystko skończyło się dobrze i Michael przeżył. Główną bohaterkę (jak się później okazuje siostrę mordercy) przewieziono do szpitala, gdzie rzekomo miała być bezpieczna. Tymczasem na osiedlu trwały poszukiwania, ale Myers'a już tam nie było. Domyślacie się gdzie poszedł? Do szpitala zabić swoją drugą siostrę (czekał na to 15 lat). Tak oto zaczyna się kontynuacja tego znakomitego filmu grozy.

Część pierwsza skończyła się trochę naiwnie. Po sześciu strzałach morderca wypadł na trawę. Potem już go tam nie było. Na początku jest nastrojowo, Michael przemierza kolejne podwórka na osiedlu i zmierza do szpitala, gdzie znajduje się jego siostrzyczka Laurie. Gdy już wejdzie do tego przybytku, cała akcja będzie rozgrywać się już tylko tam. Czasami robi się trochę nudno, ale tylko miejscami. Atmosferę niepokoju udało się utrzymać na poziomie pierwszej części. Dzięki Carpenterowi sceny zabójstw są efektowniejsze. Teraz jak Michael podrzyna komuś gardło, to jest to pokazane. Aktorzy grają bardzo dobrze, tym razem Jamie .Lee Curtis popisała się, a jej koledzy z planu są jeszcze bardziej wiarygodni. Szkoda, tylko że nie zrobiono kroku naprzód w porównaniu z poprzednią częścią. Wszystko trzyma się podobnego poziomu. Z jednej strony to dobrze, z drugiej jednak pierwsza część dostarczyła mi więcej emocji, mimo że niektóre elementy poprawiono. Dźwięk i muzyka tak jak poprzednio, prezentuje się znakomicie.

Druga część „Halloween” to nadal emocje, ale już nie te. Nadal ogląda się z historię Michaela Myers`a zaciekawieniem i lekkim strachem i- naturalnie, trzeba go obejrzeć, jednak nie otrzymamy niczego ponadto to, co widzieliśmy w pierwszym filmie serii.

Screeny

HO, HALLOWEEN II HO, HALLOWEEN II HO, HALLOWEEN II HO, HALLOWEEN II HO, HALLOWEEN II HO, HALLOWEEN II

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ utrzymany nastrój
+ gra aktorów
+ solidne wykonanie

Minusy:

- nic ponadto

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -