Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH

HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH

Halloween 3: Sezon na Czarownice

ocena:3
Rok prod.:1982
Reżyser:Tommy Lee Wallace
Kraj prod.:USA
Obsada:Tom Atkins, Stacey Nelkin, Dan O'Hertihy
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.45
Głosów:31
Inne oceny redakcji:
Flaco - 5
Skaldi - 2
Adach - 7

Dlaczego twórcy tego filmu nie oglądali wcześniejszych części "Halloween"? Może dlatego, że nie byli w stanie podjąć tak trudnego zadania... W każdym razie Michael Myer's na pewno przewraca się w grobie.

Przeważnie zawsze jest tak, że kolejne części danego tytułu nawiązują, chociaż w niewielkim stopniu do poprzednich części. W tym przypadku mamy jednak wyjątek. Fabuła kolejnej kontynuacji superprzeboju pt. "Halloween" ma niewiele wspólnego z historią Michaela Myers'a.. Za produkcję wziął się John Carpenter, a za reżyserię doświadczony Wallace Tommy Lee. Film zaczyna się od pogoni za starszym mężczyzną dwóch agentów samochodem. Zbieg ucieka i trafia do szpitala, gdzie wkrótce zostaje zamordowany. Zaciekawiony całym zdarzeniem, lekarz tam pracujący, postanawia rozwiązać sprawę. Dziwnym zbiegiem okoliczności jego śliczna córka wpada na podobny pomysł. Ofiara trzymała w ręce maskę z okazji święta Halloween i wykrzykiwała, że wszyscy zostaną zabici. Lekarz i córka wyruszają do miasteczka Santa Mira, gdzie mieści się fabryka takich masek. Okazuje się ono być dziwnym miejscem. Całe miasto jest monitorowane przez kamery, które obserwują każdy ruch nowoprzyjezdnych. Wkrótce bohaterowie odkrywają, że właściciel fabryki, pan Cochran, chce zabić wszystkich za pomocą masek. Cóż za fantastyczny pomysł ! Zwłaszcza, że całe miasto to tylko roboty wykonujące zaprogramowane przez Cochran'a czynności. Tom i Stacey muszą uporać się ze wszystkimi robotami i zniszczyć fabrykę. Jeżeli tego nie zrobią o godzinie 21:00 przed telewizorami zasiądą miliony dzieci w kupionych wcześniej maskach, a przez emitowany program Cochran'a, popłyną falę powodujące tragiczną śmierć.

Wspanialszej fabuły w życiu nie widziałem. Nie wiem, po jakie licho, nazwano ten film kolejną częścią „Halloween”, skoro jedyne co je łączy to tytuł. Ani śladu tutaj seryjnego mordercy, Michaela Myers'a oraz Jamie Lee Curtis. Bardzo mnie to dziwi, bo nad produkcją czuwał przecież Carpenter. Czyżby nie wiedział, co się dzieje na planie ? Ale zajmijmy się samym filmem, bo czasu i tak już się nie cofnie. Początkowo nastrój jest mroczny, typowy dla serii, nawet mnie wciągnęło, ale tylko na pierwsze dwadzieścia minut. Później nic ciekawego się nie dzieje. Tylko kpiny jakieś: roboty zabijają człowieka, a plastikowa plakietka morduje kobietę w motelu. Trupów dużo tu nie uświadczymy. Efekty są fatalne. Nawet jak urywają bezdomnemu głowę, marnie to wygląda. W kolejnych scenach kamera nic nie pokazuje, oprócz nóg ofiar. Cały klimat po upływie pierwszych dwudziestu minut zostaje zatracony. Ogląda się to bez jakiegokolwiek zainteresowania. Dźwięk i muzyka stoją na średnim poziomie (John Carpener), a są one również ostoją serii. Aktorzy grają bardzo dobrze, do filmów klasy A zawsze zatrudniani są profesjonaliści. Zakończenie jest tak głupie, że nawet żal wspominać. Film został okrzyknięty jedną z największych wpadek lat 80'tych. Racja, choć zdarzały się też jeszcze gorsze produkcje.

„Halloween III” jest tytułem, na którym fani serii na pewno bardzo się zawiodą. Na pewno jest to najgorsza część sagi „Halloweenów” i nie polecam jej miłośnikom Michaela Myers`a, bo czeka ich tylko niepotrzebna irytacja. Film może natomiast obejrzeć każdy, kto nie miał styczności z poprzednimi częściami. Choć i dla nich będzie to tylko kiepski film grozy.

Screeny

HO, HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH HO, HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH HO, HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH HO, HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH HO, HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH HO, HALLOWEEN III: SEASON OF THE WITCH

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dobra gra aktorów
+ ciekawy początek

Minusy:

- brak jakiegokolwiek powiązania z wcześniejszą fabułą
- brak Michaela Myers'a
- i tak dalej...

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -