Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS

HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS

Halloween 5: Zemsta Michaela Myers'a

ocena:7
Rok prod.:1989
Reżyser:Dominique Othenin-Girard
Kraj prod.:USA
Obsada:Ellie Cornell, Donald Pleasence, Danielle Harris, D.L. Shanks
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.26
Głosów:39
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 7
Kinson - 6
Drachu - 5
Skaldi - 5
Flaco - 4

Piąta część z serii Halloween nie zapowiadała nic odkrywczego. Podobnie jak część druga, która była niemal identyczna jak pierwsza, tak teraz spodziewać się mogliśmy podobnego zagrania. Czy tak się stało ?

Poprzednia cześć kończyła się w momencie, gdy armia funkcjonariuszy z biura szeryfa, wpakowała w Michaela tonę ołowiu. Ten wpadł do dziury w ziemi. Przeżył i wydostał się na zewnątrz, cudem unikając śmierci, gdyż zaraz potem szeryf podpalił dziurę. Tymczasem, w ośrodku dziecięcym w Haddonfield mała Jamie, która chciała zasztyletować swoją matkę, próbuje dojść do siebie. Jednak czuje, że jej wujek (Myers) żyje i gdy ma kogoś zabić, dziewczynka dostaje padaczki i widzi całe zdarzenie w myślach. Dr.Loomis również wie, że morderca jest na wolności, ale nic nie może zrobić, bo Jamie, nie wiadomo z jakiego powodu, chroni wujaszka i nie chce współpracować. Dopiero kiedy giną najbliższe jej osoby, postanawia pomóc policji. Loomis za wszelką cenę chce złapać zabójcę, ale Myers sprytnie im się wymyka. Cały sztab policji nie może uchronić Jamie przed jednym człowiekiem. Michael jest w Haddonfield, znowu jest Halloween, po raz kolejny rozgrywa się ta sama historia.

Spodziewałem się, że fabuła będzie bardzo podobna do tej z poprzedniej części. Otrzymujemy, więc niemal identyczną porcję emocji, z tą różnicą, że podany któryś raz z rzędu ten sam obiad, już tak nie samkuje. Atmosfera trzyma równy poziom do końca filmu, ale jest gorzej niż poprzednio. Napięcie też jest mniejsze i daltego bez większych emocji oglądamy kolejne sceny i tak naprawdę mamy gdzieś, czy Myers przeżyje, czy nie. Poziom wykonania jest bardzo dobry, ale w niektórych aspektach i pod tym względem jest nie najlepiej. Efekty wizualne, mniej pomysłowe, a scenerie mimo, że niemal takie same, nie robią już takiego wrażenia. Sprawca całego zamieszania - Michael Myers prezentuje się nieźle. Nieco lepiej niż poprzednio, porusza się płynnie, mimo że przyjął kilkadziesiąt pocisków na pierś. Seryjnego mordercę gra już inny aktor (Donald L.Shanks), a George Wilbur, który wcielił się w jego postać w „Halloween IV”, wystąpił tylko w roli kaskadera. Pozostali aktorzy zagrali dobrze. Mała Jamie (Danielle Harris) poprawnie oddała charakter swojej postaci, Donald Pleasence (Loomis) jak zwykle wypadł świetnie, ale i on może się w końcu znudzić. Reszta obsady grała poprawnie. Dźwięk jest bez zarzutu, a muzyka zrobiona przez Johna Carpentera brzmi nieźle.

Przyznać muszę, że całkiem przyjemnie oglądało mi się kolejną część przygód Myers'a, chociaż tak do końca nie mogłem się pozbyć uczucia wtórności.. Niestety. twórcy nie pokusili się o coś więcej, niż powtarzanie zannych z czwartej części sytuacji. A przecież tyle fajnych, nowych pomysłów można było wprowadzić. Zakończenie jest otwarte, sugeruje, że powstanie kolejnych części, jestbardzo możliwe.

Fan serii „Halloween” na pewno będzie w siódmym niebie, jednak dla innych „Halloween V” to w zasadzie powtórka czwartej części. Mnie się podobało, ale niektóre elementy też mnie nużyły. Ale w sumie można obejrzeć.

Screeny

HO, HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS HO, HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS HO, HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS HO, HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS HO, HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS HO, HALLOWEEN V: THE REVENGE OF MICHAEL MYERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dobra gra aktorów
+ Michael Myers
+ i wszystkie smaczki serii Halloween

Minusy:

- prawie to samo, co czwartej części
- nieco gorsza atmosfera
- już nie te emocje

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -