Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER

HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER

Halloween: 20 Lat Później

ocena:5
Rok prod.:1998
Reżyser:Steve Miner
Kraj prod.:USA
Obsada:Jamie Lee Curtis, Josh Hartnett, Michelle Williams, Will Brennan, LL Cool J
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5.44
Głosów:84
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 5
Kinson - 3
Krzysztof Gonerski - 6
Skaraś - 3

Siódma część serii o psychopatycznym mordercy pojawiła się zaledwie trzy lata po "Halloween: The Curse Of Michael Myers". Nie jest już jednak kontynuacją poprzednich części, gdyż zostały w niej pominięte wcześniejsze wydarzenia (z części III-VI),co sprawia wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z osobnym filmem. Do końca tak nie jest, ponieważ w "Halloween H20" odnajdziemy wątki znane z I i II części.

Minęło dwadzieścia lat od momentu, kiedy w 1978 roku Michael Myers, próbował zabić swoją drugą siostrę, Laurie Strade (Jamie Lee Cuirtis).. Przez ten czas Laurie zdążyła ułożyć sobie życie: została dyrektorem liceum, ma 17-letniego syna Johna (Josh Hartnett) oraz zmieniła imię i nazwisko - teraz nazywa się Keri Tate. Właściwie, w jej życiu zmieniło się wszystko, z wyjątkiem koszmarnych wspomnień z przeszłości, które cały czas nie dają jej spokoju. Jej strach przekłada się na jej syna, wobec którego zachowuje się nadopiekuńczo. Tymczasem w domu zmarłego Doktora Loomisa dochodzi do tajemniczego zdarzenia. Ktoś włamuje się do pokoju i kradnie dokumentację byłych pacjentów Doktora. Tym kimś okazuje się Michael, który już na wstępie udowadnia nam, że mimo upływu dwudziestu lat nadal potrafi posługiwać się nożem i nie tylko. Akta, których szukał Myers były, rzecz jasna, aktami Laurie Strade/Keri Tate. Ma bowiem wobec niej dość jednoznaczne plany - chce ją odnaleźć i dokończyć to, co zaczął lata temu. 31 października ze szkoły, której dyrektorką jest Keri wyjeżdża wycieczka z uczniami. John (syn Keri), który również jest uczniem tej szkoły, początkowo nie dostaje od matki pozwolenia, na wyjazd, jednak po pewnym czasie matka się zgadza. John ma już jednak inne plany związane ze swoją dziewczyną Molly (Michelle Williams). Razem z nimi zostaje również dwójka ich przyjaciół. John postanawia upozorować swój wyjazd a w rzeczywistości spędzić noc z Molly. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt pojawienia się Michaela Myersa na terenie szkoły, który powrócił, by zabijać. Jego celem nie jest już tylko Keri, ale także jej syn, który jak Laurie/Keri dwadzieścia lat temu - ma siedemnaście lat. Zaczyna się śmiertelna rozgrywka pomiędzy mordercą a Keri, która dosyć ma już uciekania i ciągłego strachu przed bratem psychopatą i postanawia raz na zawsze zakończyć ten koszmar. Ale nie będzie to takie proste...

„Halloween” to już siódma odsłona serii z psychopatycznym mordercą Michaelem Myersem. Ponownie widzimy w niej Jamie Lee Curtis jako Laurie Strade, znaną wcześniej z „Halloween” i „Halloween II”. I jak sam tytuł wskazuje, Laurie i Michael są dwadzieścia lat starsi. A co z wydarzeniami z części III, IV, V i VI? Nic. Twórcy postanowili je zignorować i jak gdyby nigdy nic nakręcić „Halloween H20”. Miała to być ostatnia część z serii z Michaelem Myersem (nakręcona w rocznicę dwudziestolecia cyklu). Ale z tego zamiaru nic nie wyszło, bo wkrótce pojawiła się następna cześć- „Halloween: Resurrection”. Reżyserem tym razem jest Steve Miner. Jego filmografia jest długa, ale warto wspomnieć, iż jest on reżyserem „Friday The 13th III” oraz reżyserem i producentem „Friday The 13th II.” W siódmej części „Halloween” nie zobaczymy już, niestety. Dr. Loomis'a kreowanego przez bardzo dobrze znanego wszystkim miłośnikom serii, Donalda Pleasence'a, zmarłego w 1995 roku. Powtarza się natomiast trzymająca w napięciu muzyka, która nadal idealnie oddaje nastrój „Halloween”. Plusem jest duża ilość scen z Michaelem na ekranie, który, mimo upływu lat nie wyszedł z "wprawy" oraz obecność Jamie Lee Curtis, której poziom aktorstwa jest bardzo wysoki. Ogólnie do filmu nie można mieć zbyt wielu zastrzeżeń. To solidnie wykonana, bez zauważalnych minusów produkcja, której brak jednak tego "czegoś", co posiadały części I i II.

P.S. Zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego zastrzelony LL Cool J (który wcielił się w postać strażnika/ochroniarza )wstaje?

Screeny

HO, HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER HO, HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER HO, HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER HO, HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER HO, HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER HO, HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER HO, HALLOWEEN H20: 20 YEARS LATER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ aktorstwo
+ Michael Myers
+ muzyka
+ efekty specjalne

Minusy:

- Przewidywalny
- Brak "tego czegoś" - "Halloween" stał się zwykłym slasherem dla młodzieży

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -