Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HELL NIGHT

HELL NIGHT

Piekielna Noc

ocena:3
Rok prod.:1981
Reżyser:Tom DeSimone
Kraj prod.:USA
Obsada:Linda Blair, Vincent Van Patten, Peter Barton, Kevin Brophy
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:2.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Mówi się: "Nie oceniaj książki po okładce". W tym przypadku - filmu...

Pewnej nocy kilkunastu ludzi urządziło imprezę. Na przyjęciu obowiązywały kostiumy. W środku nocy, człowiek, który zorganizował to wszystko, zamknął czterech śmiałków w nawiedzonym domu. Aby ich trochę postraszyć opowiedział przerażającą historię dotyczącą zdarzeń, które ponoć miały tam miejsce. Gdy nasi bohaterowi pozajmowali pokoje, zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Okazało się jednak, że to organizator wraz z paroma osobami postanowił ich nastraszyć. Niestety - nie ma winy bez kary. Wszyscy dowcipnisie zostali wycięci "w pień", a czwórka ocalałych przy życiu uczestników, przestała zwracać uwagę na dobiegające hałasy. Zorientowali się, że coś jest nie tak, gdy zginęła jedna z dziewcząt. W tym momencie zaczął się ich koszmar. Jak uciec, gdy główna brama zamknięta jest na klucz, którego nikt z nich nie ma? Czy upiorne wydarzenia z przeszłości mają jakiś związek z całym zamieszaniem...?.

Do obejrzenia tej nudnej produkcji sprowokowała mnie jej okładka, która wyglądała nieźle. Przyznam, że spodziewałem się całkiem innego filmu. Na moje nieszczęście była już późna noc, a „Hell Night” zaczął mnie coraz bardziej nużyć. Ale udało się ! Dotrwałem do końca i muszę stwierdzić, że to bardzo przeciętna produkcja. Zacznę od oprawy dźwiękowej. Muzyka niczym nie zachwyca. Ot, kolejna ścieżka dźwiękowa stworzona na potrzeby filmu grozy. Aktorzy, swą grą sprostali, zadaniu, choć irytujących wpadek, w niektórych scenach, także nie brakowało. Charakterystyka morderców stała na przyzwoitym poziomie, ale można chyba było stworzyć coś znacznie lepszego (np. dodając różne rodzaje broni). Najciekawszym elementem filmu była za to sceneria, w której rozgrywała się akcja. Dom sprawiał naprawdę niezłe wrażenie.

Obejrzeniu „Hell Night” można poświęcić odrobinę cennego czasu, jednak pamiętajcie, że jest znacznie więcej ciekawszych produkcji... Acha, zanim sięgniecie po jakiś horror, to lepiej przeczytajcie na odwrocie jego opis, ewentualnie odwiedźcie serwis filmowy (np. HO )

Screeny

HO, HELL NIGHT HO, HELL NIGHT HO, HELL NIGHT HO, HELL NIGHT HO, HELL NIGHT HO, HELL NIGHT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ sceneria
+ było trochę krwi...

Minusy:

- ... ale zawsze mogłoby być więcej
- wygląd aktorów
- ileż można patrzeć na mordowanie gołymi rękoma ?
- nuuda

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -