Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOMETOWN LEGENDS EP.07: DEMON'S STORY

HOMETOWN LEGENDS EP.07: DEMON'S STORY

Opowieść demona

ocena:5
Rok prod.:2008
Reżyser:Kim Yong Soo
Kraj prod.:Korea Południowa
Obsada:Lee Won Jong, Kim Roe Ha, Choo So Young, Oh Yong, Ji Dae Han, Lee Dae Yeon
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Śmierć jest tak nierozerwalnie złączona z życiem, że trudno sobie wyobrazić co by się stało, gdyby okazało się, że nie jest w stanie wywiązywać się ze swego obowiązku. Problem wydaje się abstrakcyjny, ale nie dla Posłańca Piekła, który zgubił Księgę Życia i Śmierci. To niezwykle ważna księga, ponieważ zapisano w niej nazwiska wszystkich tych, których ziemski żywot dobiegł końca. Posłaniec Piekieł to bohater siódmego epizodu serialu „Hometwon Legends” a jego przygody związane ze staraniami odzyskania zagubionej księgi wypełniają treść filmu.

Fabuła jest jednak nieco bardziej rozbudowana, ponieważ Posłaniec Piekł nawiązuje znajomość z Oh Ja Young, złodziejem marzącym o „wielkim skoku”. Co prawda przybysz z piekielnych czeluści nie cierpi ludzi, lecz do współpracy ze człowiekiem zmuszają go okoliczności. Okazuje się, że Księga Życia i Śmierci trafiła do kufra ze skarbami wysokiej rangi dostojnika, ministra Lee. Lee ma się pojawić w miasteczku, w którym znalazł się Posłaniec, ponieważ ma zamiar złożyć wizytę u Yeon Choseon, właścicielki największego w okolicy domy gry. Pojawienie się tak znamienitego gościa z tak drogocennym skarbem, niewątpliwie działa na wyobraźnię. Toteż nie tylko Oh Ja Young ostrzy sobie zęby na bogactwa ministra Lee, lecz także Yeon Choseon oraz rywalizujący z Oh Ja Youngiem gang miejscowych złodziei.

To będzie krótka, być może najkrótsza moja recenzja, bo też nie ma się nad czym rozwodzić. Siódma część „Hometown Legends” zatytułowana „Demon`s Story” wyróżnia się spośród pozostałych odcinków serialu dwoma elementami. Po pierwsze jest to historia komediowa, a po drugie – co już nie jest nazbyt chwalebne dla serialu grozy – jest ona kompletnie pozbawiona elementów horroru. Są wprawdzie demony, jest piekło, śmierć, ale nie dość, że są one przepuszczone przez konwencję łotrzykowskiej komedii, to na dodatek są one wyzute z jakiejkolwiek grozy. Posłaniec Piekieł to grubaśny gość ze śmiesznym kapeluszem na głowie, w czarnym płaszczu i z umalowaną na biało twarzą. Piekło to grupka facetów w czarnych pelerynach i starszy jegomość nazywany przez nich Królem Piekieł. Z kolei śmierć ukazana jest w sposób jak najbardziej banalny – to pochód smętnie idących ludzi prowadzony przez Posłańca. Owszem, od komedii nie powinniśmy wiele wymagać, z drugiej strony jest sporo filmów, które z powodzeniem łączą grozę i humor (w tej chwili do głowy przychodzi mi „Wysyp żywych trupów” i tajlandzka „Buppha Rahtree”). „Demon`s Story” ma tylko humor, na szczęście nie jest on ani prymitywny ani slapstickowy. Intryga nie jest zawiła i trzyma dobre tempo, postacie nieskomplikowane i wyraziste. Właściwie „Demon`s Story” to przyzwoita komedia, ale nie tego oczekiwałem. I nie sadzę by humoru zamiast grozy oczekiwał każdy inny widz serialu, który jest – jakby nie było - produkcją horrorową, a nie komediową. Dlatego też siódmy epizod oceniam najgorzej, ponieważ nawet przyzwoita realizacja i dobra gra aktorów ( i uroda aktorek) nie jest w stanie zatrzeć rozczarowania, jaki ten odcinek wywołuje.

Screeny

HO, HOMETOWN LEGENDS EP.07: DEMON'S STORY HO, HOMETOWN LEGENDS EP.07: DEMON'S STORY HO, HOMETOWN LEGENDS EP.07: DEMON'S STORY HO, HOMETOWN LEGENDS EP.07: DEMON'S STORY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ przyzwoita realizacja
+ dobra gra aktorów
+ humor trzyma poziom
+ ładne aktorki

Minusy:

- kompletny brak horroru co ma swoje negatywne konsekwencje
- fabuła nie jest tak zajmująca jak w poprzednich odcinkach

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -