Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HELL OF THE LIVING DEAD

HELL OF THE LIVING DEAD

Piekło Żywych Trupów

ocena:2
Rok prod.:1981
Reżyser:Bruno Mattei
Kraj prod.:Włochy / Hiszpania
Obsada:Margit Evelyn Newton, Franco Garofalo, Selan Karay, José Gras
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:4
Głosów:15
Inne oceny redakcji:
Flaco - 2
Piotr Sawicki - 2

Podczas całej dekady filmów grozy powstało wiele produkcji o zombi. Szczególnym powodzeniem cieszyły się dwa słowa w tytule: LIVING DEAD. Do najbardziej znanych i udanych z pewnością należą "Night of the Living dead", "Dawn of the Living dead", czy "Return of the Living dead". A do gorszych...?

Akcja rozpoczyna się w pewnej fabryce Wskutek awarii wywołanej przez...szczura dochodzi do skażenia okolicy. Pierwszymi osobami przemienionymi w zombie stają się jej pracownicy. Następnie, oglądamy terrorystów przytrzymujących w ambasadzie zakładników. Sytuacja wkrótce zostaje opanowana dzięki grupie antyterrorystycznej. W dalszej części filmu przenosimy się do dżungli, z której wydostać próbuje się kilku żołnierzy. Na dodatek grupa filmowców, po zrobieniu dokumentu o tamtejszym plemieniu, również planuje powrót do domu. Ich kłopoty zaczynają się, gdy przyjeżdżają do małej osady w której, aż roi się od nieumarłych. Pierwszą ofiarą pada bezbronna rodzina z dzieckiem. Na pomoc dwojgu pozostałym podróżnikom przybywają wspomniani żołnierze. Po zabiciu kilkunastu "trupów", cała grupa, znajduje schronienie w wiosce zamieszkałej przez plemię, o którym realizowano dokument. Okazuje się, że nie był to dobry pomysł. Skażenie dotarło nawet tutaj, zamieniając okoliczną ludność w krwiożercze stworzenia. Zaczyna się walka o przetrwanie....

Wyjątkowo kiepski horror. Ale zacznę od efektów specjalnych. Gore to jedyny plus tej produkcji. Zjadanie żywcem swoich ofiar i odgryzanie różnych kończyn przez zombie śmiało może konkurować z efektami osiągniętymi w filmach Romero. Niestety, charakterystyka głównych bohaterów już nie. Niektóre żywe trupy wyglądały, jakby wylano na nie butlę atramentu, a inne po prostu posmarowano jakąś mazią. Zgroza! Oczywiście zdarzały się stwory ze zmasakrowanymi twarzami i wtedy efekt był w miarę zadowalający. Kolejnym minusem są tu, bez wątpienia zombie, które.. się powtarzają! Reżyserowi w niczym nie przeszkadzało umieszczanie tego samego statysty w dalszej części filmu, mimo, iż "umarł" on w poprzedniej scenie. Wypada wreszcie wspomnieć o "ludzkich" bohaterach filmu. Byłem wręcz zniesmaczony "aktorami", którzy występowali w "Piekle żywych trupów". Ich grę do reszty pogrążył niedbale nałożony angielski dubbing. Zastanawiającym przykładem, nie jednego- niestety- niedociągnięcia w tej produkcji jest choćby scena policjantem podrzynającym terroryście gardło. Bandyta stał tyłem do kamery, a gdy się odwrócił miał całą koszulę zachlapaną krwią. Moim zdaniem niemożliwe jest, aby w ciągu dwóch sekund wylało się tyle "farby" z gardła. Jednak najbardziej zdumiewa narzędzie zbrodni.... na nożu nie dostrzegłem ani jednej kropli krwi ! Było jeszcze kilka takich wpadek, ale trzeba je zobaczyć na własne oczy. Oprawa dźwiękowa została niemal w całości bez skrupułów skopiowana z wcześniejszego filmu o "chodzącej śmierci" - "Dawn of the Dead". Jednak nie przykuwa uwagi widza, jak to miało miejsce w dziele Romero.

"Hell of the Living Dead" jest jednym z najgorszych filmów o zombie, jakie kiedykolwiek powstały (pociesza fakt, że są jeszcze gorsze od niego). Polecam tylko zapalonym fanom produkcji o "żywych trupach" lub osobom lubującym się w kiczowatych filmach..

Screeny

HO, HELL OF THE LIVING DEAD HO, HELL OF THE LIVING DEAD HO, HELL OF THE LIVING DEAD HO, HELL OF THE LIVING DEAD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ efekty gore
+ muzyka (w kilku miejscach)

Minusy:

- zombie
- "aktorzy"
- durne poczucie humoru
- dubbing
- powtarzające się zombie
- masa wpadek

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -