Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE

LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE

Lost Skeleton Returns Again, The

ocena:8
Rok prod.:2009
Reżyser:Larry Blamire
Kraj prod.:USA
Obsada:Larry Blamire, Fay Masterson, Brian Howe, Dan Conroy, Andrew Parks, Susan McConnell, Jennifer Blaire
Autor recenzji:BartX
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Pamiętacie przezabawny komedio-horror Larry’ego Blamire’a “The Lost Skeleton of Cadavra”? Jeśli tak, to z pewnością równie mocno jak ja ucieszyliście się, że demoniczny szkielet z tamtego filmu powrócił. Ponownie. W filmie „The Lost Skeleton Returns Again”.

Co ciekawe, reżyser wcale nie postawił na stuprocentowy kambek do formuły popularnego oryginału, ale dodał do niej sporo nowych elementów, a do tego efektownie zabawił się sequelowym schematem. Bo oto główny bohater wcześniejszego filmu, doktor Paul Armstrong (Blamire), przeżył gwałtowne „rozczarowanie nauką” i zaszył się gdzieś w amazońskiej dżungli. Amerykańskie wojsko pragnie jednak wspomóc się jego wiedzą w poszukiwaniach pewnych niezwykłych skał i postanawia czym prędzej go odszukać. Żona doktora, Betty (Fay Masterson), na pytanie kiedy ostatnio widziała męża odpowiada z uśmiechem: „Och, nie wiem dokładnie… Jakieś dwa lata temu”, ale na wieść o tym, że jego wiedza może ponownie przysłużyć się światu, ochoczo wyrusza na jego poszukiwania. Towarzyszą jej m.in. dobroduszny brat bliźniak demonicznego doktora Rogera Fleminga z poprzedniego filmu (w obu rolach Brian Howe)oraz bohaterski brat bliźniak bohaterskiego strażnika leśnego Brada (w obu rolach Dan Conroy), a także… mająca niezwykle przebiegły plan czaszka tytułowego bohatera obu filmów - Zaginionego Szkieletu. Z biegiem czasu ekipa ta spotka się również ze znanymi z oryginału niezrównoważonymi kosmitami (Andrew Parks i Susan McConnell)oraz seksowną pół-kobietą pół zwierzakiem o imieniu Animala (Jennifer Blaire), a w zdobyciu cennych minerałów przeszkadzać im będzie nie tylko smutna pozostałość Szkieletu, ale również zastępy zupełnie nowych potworów. No dobra, może nie od razu zastępy – trzy potwory i gromada snujących się niemrawo po ziemi trylobitów.

Nie lekceważmy jednak owych trzech potworów występujących w „The Lost Skeleton Returns Again”! Te cudne, piankowe retro-monstra stworzyli bowiem nieocenieni bracia Chiodo, twórcy genialnych, kultowych „Morderczych klaunów z kosmosu”. I kiedy tylko bohaterów filmu obłapia szary, wielooki mutant albo zagryza mięsożerna roślina albo też goni brązowy cyklop, magia „Klaunów” natychmiast powraca. Zresztą trzeba przyznać, że zarówno postaci potworów, jak i wszystkie efekty specjalne są w tej części znacznie lepiej dopracowane niż w pierwowzorze – owszem, i tu znajdziemy nieco uroczego dziadostwa, jakby wytaszczonego z szopy Eda Wooda, ale już np. zabawa z tworzącymi „amazoński klimat” miniaturami to naprawdę zawodowa robota. W trakcie seansu możecie się zresztą nie zorientować co jest miniaturą, a co nie, więc tym bardziej zachęcam do zakupu oryginalnej płyty DVD gdzie w sekcji dodatków niektóre tricki zostają zdradzone. I wierzcie mi – szczęka spada!

Jeśli już musiałbym dopisać coś o zastrzeżeniach to przyznam się, że nie rechotałem na sequelu aż tak nieludzko jak na pierwszym filmie. Skoro twórcy postanowili nas tym razem uwieść stroną techniczną filmu, nie starczyło już po prostu miejsca na tyle żartów, ile wepchnięto w pierwszego „Szkieleta”. Ale „Powrót” mimo wszystko zaliczyłbym do najzabawniejszych parodii kina spod znaku horror/s-f, a więc źle naprawdę nie jest. A kreacje aktorskie po raz kolejny miażdżą – Leslie Nielsen byłby dumny z arcypoważnego sposobu, w jaki obsada „The Lost Skeleton Returns Again” zapodaje najidiotyczniejsze teksty!

„Tak przerażający, że będziecie marzyć, aby to był tylko film!” głosi slogan promujący nowe dzieło Blamire’a. To oczywiście nieprawda, ale łatwo ten tekst przerobić na taki, który dobrze oddawałby autentyczne odczucia widza po seansie „The Lost Skeleton Returns Again”: „Tak zabawny, że będziecie marzyć aby podobnie wyglądał każdy film!”

Screeny

HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE HO, LOST SKELETON RETURNS AGAIN, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ aktorstwo!
+ zdjęcia!
+ dialogi!
+ efekty specjalne!

Minusy:

- jednak trochę mniej śmieszny niż pierwszy film

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -