Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LAST HORROR MOVIE, THE

LAST HORROR MOVIE, THE

Ostatni Horror

ocena:7
Rok prod.:2003
Reżyser:Julian Richards
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Kevin Howarth, Mark Stevenson, Jim Bywater, Antonia Beamish, Jonathan Coote
Autor recenzji:Buio Omega
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.53
Głosów:15
Inne oceny redakcji:
Spike - 8

Ostatni z filmów zaprezentowanych na I Międzynarodowym Festiwalu Filmów Grozy HORROR FIESTA.

Max to z pozoru zwykły, czterdziestoletni mężczyzna. Zajmuje się filmowaniem uroczystości ślubnych i wesel, odwiedza najbliższych, świetnie gotuje, ale... no właśnie - pasją Maxa jest bezlitosne i brutalne mordowanie przypadkowych ludzi oraz filmowanie swych wyczynów, w czym pomaga mu asystent. Czemu to robi? Jakimi motywami się kieruje? Dlaczego czerpie z tego niekłamaną przyjemność?

Nietypowy, acz ciekawie skonstruowany film. Kręcone z ręki ujęcia krwawych zabaw przeplatane są monologami Maxa do widzów, gdzie to próbuje wyjaśnić, co nim kieruje i dlaczego z perwersyjną przyjemnością dopuszcza się swych okrutnych czynów. Max bawi się ciekawością, lękiem i fascynacją widzów - pokazuje to, czego zwykły człowiek nigdy nie odważyłby się obejrzeć. Fabuła i konstrukcja przypomina bardzo inny słynny film produkcji belgijskiej "Człowiek pogryzł psa", gdzie to seryjny morderca chodzi po mieście wraz z ekipą filmową i pokazuje jak wygląda życie zabójcy przypadkowych ludzi. "The Last Horror Movie" jest swoistym upiornym instruktażem - Max objaśnia widzom jak należy zabijać, czego unikać by nie zostać schwytanym, jak walczyć z własnym sumieniem. Film zawiera wiele mocnych i okrutnych scen - reżyser nie szczędzi widzom cierpienia i bólu, a jednocześnie serwuje sporą dozę czarnego humoru. Trzeba przyznać, że to bardzo udana mieszanka.

Reasumując: przykuwający uwagę, fascynujący a zarazem odpychający film o seryjnym mordercy, człowieku, który może być naszym sąsiadem... warto obejrzeć!
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ demoniczny Kevin Howarth
+ sporo okrucieństwa
+ konwencja "snuff"

Minusy:

- tylko dla odpornych widzów

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -