Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LONG TIME DEAD

LONG TIME DEAD

Czas Śmierci

ocena:8
Rok prod.:2001
Reżyser:Markus Adams
Kraj prod.:Wielka Brytania / Francja
Obsada:Joe Absolom, Lara Belmont, Lukas Haas, Melanie Gutteridge
Autor recenzji:Goły
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:5.3
Głosów:27
Inne oceny redakcji:
Ptaku - 9
Majster - 8
Skaldi - 7
Sabbath - 6
Flaco - 6
GrzEGOrz - 5
Skaraś - 5

Podczas zapowiedzi tego tytułu miałem pewne wątpliwości. Były pogłoski o jakimś Dżinie, coś na podobieństwo 'Wishmaster". Jednak moje obawy były na wyrost.

Na imprezie zorganizowanej przez grupkę młodych ludzi, jej uczestnicy postanawiają zabawić się w wywoływanie duchów. To, co zapowiadało się jako niewinne młodzieńcze wygłupy, kończy się niespodziewanie tragicznie. Nastolatkowie przywołali bowiem zza światów Złego Jina, boga ognia, który był przyczyną makabrycznych wydarzeń kilkaset lat temu. Wkrótce zaczynają ginąć kolejne osoby, reszta pozostałych przy życiu na wszelkie sposoby próbuje uniknąć śmierci. Teraz uwolniona istota na nowo będzie szerzyć zło. Czy młodym ludziom uda się je powstrzymać ?

Od początku rzuca się w oczy świeżość filmu, pomijając fakt, że grają w nim aktorzy reprezentujący młode pokolenie. Fabuła, zrazu wydaje się trochę nagięta, ale już od prologu wciąga i nabiera emocjonujących kolorów aż po zakończenie. Akcja toczy się we Francji, co ma zasadnicze znaczenie na przyjemność płynącą z oglądania filmu, gdyż kraj nad Sekwaną okazuje się być bardzo nastrojowy. Właśnie, atmosfera w Long Time Dead podobała mi się najbardziej. Widać, ze każda scena jest dogłębnie przemyślana, a niektóre wręcz wbijają w tapczan. Klimat zagrożenia i niepokoju towarzyszy nam przy większość prezentowanej historii. Obawiałem się, że Jin jako morderca może być niezbyt dobrym pomysłem, ale na szczęście obawy były bezpodstawne. Jin robi naprawdę bardzo dobre wrażenie. Efekty wizualne są może nie najlepsze, bo nic ciekawego w scenach grozy tutaj nie zobaczymy, lecz to drobny mankament tej udanej produkcji. Gra aktorów stoi na wysokim poziomie, żaden z wykonawców mnie nie drażnił, a to już sukces. Lubię zresztą oglądać horrory, w których odtwórcami ról jest młode pokolenie aktorskie. Raz- że wnoszą powiew świeżości do gry, a dwa – że bardzo wiernie oddają charaktery odgrywanych prze siebie postaci. Dźwięk i muzyka są bez zarzutu Wszystko tworzy jedną, spójną i solidną całość. Obraz Markusa Adamsa to znakomity film grozy, który przyniesie Wam z całą pewnością dużo satysfakcji..

Screeny

HO, LONG TIME DEAD HO, LONG TIME DEAD HO, LONG TIME DEAD HO, LONG TIME DEAD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nastrój oraz powiew świeżości
+ ogólnie dobry

Minusy:

- kiepskie efekty
- no i chyba wszystko

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -