Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HORROR STORY

HORROR STORY

Horror Story

ocena:5
Rok prod.:2013
Reżyser:Ayush Raina
Kraj prod.:Indie
Obsada:Aparna Bajpai, Ravish Desai, Karan Kundra
Autor recenzji:Dariusz Kick
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Bollywood coraz odważniej poczyna sobie na niwie horroru. Ten egzotyczny dla nas kraj ze swoją specyficzną filmografią coraz częściej sięga po gatunek, który z pewnością nie jest jego domeną. Widać tutaj również pewną zmianę pokoleniową i coraz częściej oglądamy filmy twórców, których profile można znaleźć na facebooku.

Ayush Raina zadebiutował w 2013 roku filmem pod tytułem Horror Story. Biorąc pod uwagę młodą obsadę, debiutów w tym filmie jest znacznie więcej. Większość aktorów albo nie ma doświadczenia albo zdążyło zagrać w kilku produkcjach telewizyjnych. Jednak co, by nie mówić film ten posiada jedną zaskakującą cechę, którą warto odnotować. Mianowicie zrezygnowano w, nim z jakże irytujących wstawek muzycznych.

Siedmioro przyjaciół oblewa w knajpie wyjazd jednego z nich do USA. Podczas zakrapianej imprezy dowiadują się z wiadomości telewizyjnych o mężczyźnie, który zabił się w opuszczonym hotelu stojącym w centrum miasta. Samobójca wyskoczył z okna jednego z pokoi hotelowych. Wtedy ktoś z paczki przypomniał sobie o nawiedzonym hotelu, w którym rzekomo straszy duch z pokoju 3046. Miejska legenda głosi, że każdy, kto wejdzie do tego pokoju, padnie ofiarą mściwego ducha. Nie byłoby filmu, gdyby nie postanowili jeszcze tej samej nocy pojechać do hotelu i sprawdzić, ile jest prawdy w plotkach. Kiedy już zrozumieją swój błąd okazuje się, że z hotelu nie można tak, po prostu wyjść, a do rana daleko.

Fabuła nie należy do odkrywczych, a akcja zawiązuje się trochę za szybko. Ostatecznie, kto interesuje się telewizorem podczas zakrapianej imprezy? Czy dorośli ludzie wzięliby sobie do serca relację obejrzaną w TV i pojechaliby na miejsce tego samego wieczoru? Duch, który przez sporą część filmu ugania się za swoimi ofiarami wykazuje pewną niekonsekwencję. W końcówce filmu jest scena, która aż rozczula swoją naiwnością. Nawiedzony pokój 3046 przywodzi na myśl „1408” (reż. Mikael Håfström), ale poza motywem nawiedzonego pokoju nie ma żadnych podobieństw. Natomiast największym grzechem jest fakt, że bez trudu można zgadnąć, kto dotrwa do rana. Gra aktorska wciąż pozostawia nieco do życzenia.

Twórcy obiecywali, że w filmie nie będzie gwiazd Bollywoodu i dotrzymali słowa. Miało nie być przesłodzonych wątków miłosnych i nie ma. A co najważniejsze zgodnie z obietnicą - żadnych wstawek muzycznych. Wszystko powyższe należy zaliczyć na plus. Scenografia i montaż są na naprawdę wysokim poziomie. Nie mamy tu do czynienia z kinem klasy B. Praca kamery byłaby bez zarzutu, gdyby nie dwie sprawy. Zbyt nadużywane jest ujęcie, w którym kamera płynie w jednym kierunku przesuwając się po twarzach bohaterów. Drugim jest ujęcie pasujące bardziej do teatru, przez chwilę bałem się, że jest to wstęp do muzycznej wstawki. Poza tym jest bardzo dobrze.

Nie jest to film, który zaspokoi wytrawnego fana horroru. Przede wszystkim dlatego, że przypomina dziesiątki takich filmów, jeśli chodzi o fabułę. Poza tym nie jest krwawy i nie jest straszny, choć chwilami jest dość klimatyczny. Zapowiedzi, w których przechwalano się, że Horror Story ma przedefiniować znaczenie horroru można włożyć między bajki. Choć na standardy Indyjskie jest w pewnym sensie przełomowy. Powiedziałbym, że coraz bardziej przypomina filmy amerykańskie czy europejskie. Z pewnością jest to produkcja na wyższym poziomie niż filmy produkowane przez chociażby SyFy ale wciąż za mało pikantna.

Screeny

HO, HORROR STORY HO, HORROR STORY HO, HORROR STORY HO, HORROR STORY HO, HORROR STORY HO, HORROR STORY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ film wreszcie skrócony do „normalnej” długości
+ brak muzycznych przerywników
+ brak cukierkowej historii miłosnej
+ profesjonalny od strony technicznej

Minusy:

- wtórny
- nie straszy
- miejscami naiwny
- zbyt grzeczny

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -