Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HELLRAISER IV:BLOODLINE

HELLRAISER IV:BLOODLINE

Hellraiser IV: Dziedzictwo Krwi

ocena:7
Rok prod.:1996
Reżyser:Alan Smithee
Kraj prod.:USA
Obsada:Bruce Ramsay, Valentina Vargas, Kim Mayers
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.92
Głosów:66
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 8
Trybek - 6
Mr Filth - 5
Drachu - 5
Kinson - 4
Molly - 5
Shadock - 7
Skaraś - 7
Skaraś - 7
Lohikaarme - 8
Candy - 8

Ostatnia,trzecia część "Wysłannika piekieł". bardzo pozytywnie nastawiła mnie do tego tytułu. Moja radość była tym większa, że produkcją zajął się sam Clive Barker, który miał niebagatelny wpływ na ostateczny kształt filmu.

Clive Barker wyreżyserował świetną pierwszą część. Później jego nazwisko pojawiało się tylko jako autora powieści, na której film się opierał. Najwyraźniej zorientował się, że seria podupada i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Tym razem figuruje w czołówce jako jeden z producentów, co zaowocowało bardzo dobrym wykonaniem, na miarę "jedynki". Poprzednia część kończyła się tradycyjnie: pani reporter uratowała świat przez uwięzienie Cenobita w kostce. Akcja przenosi nas w 2127 rok na stację kosmiczną Minos. Tam pewien uczony chce uwolnić z powrotem piekło i rozprawić się z nim raz na zawsze. Na stację wpada oddział antyterrorystyczny z zamiarem aresztowania naukowca. Ten stara sie przekonać ich, że działa w dobrej wierze, opowiadając policjantce całą historię tajemniczej kostki. Tak więc prawie cały film to ciąg retrospekcji cofających sie aż do czasów późnego średniowiecza. Wydawało się, że to nie najlepszy pomysł, ale wraz z rozwojem intrygi coraz bardziej sie do niego przekonywałem.

Bardzo dobrym rozwiązaniem okazało się wyjaśnienie pochodzenia kostki. Wreszcie historia przedstawiona w ostatnich częściach stała się całkiem jasna. Widać, że wpływ na film miał Clive Barker. Od razu rzucają się w oczy znakomite efekty. Przebijają poprzednie części: na przykład, gdy w jednej ze scen obdzierają kogoś ze skóry, czujesz, że to samo robią tobie. Plusem są również różnorodne scenerie: od starych zamków, przez teraźniejszą architekturę, aż po stacje kosmiczną. Dodać trzeba, że w miarę wszystko dobrze to zaaranżowano. Nareszcie przy oglądaniu poczułem nastrój pierwszej części, ale to i tak nie to samo. Nic takiego fascynującego tutaj niestety nie uświadczymy. A szkoda, bo myślałem, że tym razem twórcy pokażą serię w zupełnie innym świetle. Oprócz kapitalnych efektów z latającymi flakami, trzeba wpomnieć też o muzyce. Owszem, pojawia się, ale prezentuje się miernie, chociaż nie psuje atmosfery. Nastrój czwartej części "Hellraisera" trzyma poziom "trójki". Najgorsze jest to, że oglądałem ten film bez zbytnich emocji. Aktorzy grają tak sobie. Niektórzy śmieszą zamiast starszyć, ale ogólnie jest dobry poziom. Doug Bradley, który od czterech części reprezentuje piekło jest jak zwykle bezbłędny. Reżyser chciał przedstawić tę część inaczej, przez pokazanie przeszłości tajemniczej kostki. Niestety, udało mu się to tylko na początku.

Myślę, że każdy kto oglądał trzy pierwsze filmy z serii będzie zadowolony. Udana kontynuacja, warto obejrzeć, aby poznać dokładnie całą historię kostki z piekła rodem.

Trzygroszówki

Trybek przyznał ocenę 6 i napisał:

Film w sumie był fajny, jednak nie tego się spodziewałem liczyłem na coś ciekawszego, a tak otrzymałem tylko dobrą kontynuację.Zakończenie było bez sensu, Pinhead wyglądał tak bezradnie jak umierał i ten jego text na koniec. Ciekawa była historia stworzenia kostki lecz ten demon kobieta którą później Pinhead tak się podniecał niepasowała do reszty.Ogólnie film średni

Screeny

HO, HELLRAISER IV:BLOODLINE HO, HELLRAISER IV:BLOODLINE HO, HELLRAISER IV:BLOODLINE HO, HELLRAISER IV:BLOODLINE HO, HELLRAISER IV:BLOODLINE HO, HELLRAISER IV:BLOODLINE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ udana kontynuacja
+ pokazana cała historia od początku

Minusy:

- nic nowego

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -