Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HILLS HAVE EYES II

HILLS HAVE EYES II

Wzgórza Mają Oczy 2

ocena:2
Rok prod.:1985
Reżyser:Wes Craven
Kraj prod.:USA / Wielka Brytania
Obsada:Michael Berryman, Tamara Stafford, Kevin Blair
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:3.27
Głosów:11
Inne oceny redakcji:
Flaco - 2

Siedem lat po sukcesie pierwszej części Wes Craven postanowił nakręcić drugą część "The Hills Have Eyes". Po wielu triumfach reżyserskich mogłoby się wydawać, że film ten będzie kolejnym wybitnym dziełem i strzałem w dziesiątkę... Niestety! Film ten tylko potwierdził zasadę kiepskich sequeli, które kręcone w błyskawicznym tempie, nie dorównują pierwowzorom.

Grupa młodych ludzi wybiera się na wyścig motocyklowy. Ich droga prowadzi przez pustynne krajobrazy gdzie kilka lat wcześniej miały miejsce wydarzenia z pierwszej części filmu. Po drodze decydują się skorzystać ze skrótu i jak to w takich filmach bywa - na skutek drobnego wypadku w ich busie zaczyna brakować benzyny. Nastolatkowie zatrzymują się w pobliżu opuszczonych budynków gdzie od razu zostają zauważeni przez dwóch świrów. Pluto i Reaper to panowie, którym najwyraźniej nie podoba się towarzystwo obcych, szykują na swoich gości różne pułapki, a gdy te nie przynoszą rezultatu, postanawiają wybić młodocianych co do jednego...

Film jest strasznie nudny, w ogóle nie ma klimatu, a atmosfera z pierwszej części już tu nie panuje. Prawdę powiedziawszy, aż mi się nie chce wierzyć, że jest to produkcja Wesa Cravena, którego filmy słyną przede wszystkim z oryginalności i rosnącego napięcia! Scenografia kładzie całość na łopatki, film przypomina westerny z lat 50-tych, w których bohaterowie w różnych ujęciach występowali na tle tego samego krajobrazu. Podobnie jest tutaj! Wszystko jest sztuczne, a głupota i dziecięce teksty odtwórców głównych ról, nie pozwalają traktować tego filmu jak horroru.

"The Hills Have Eyes part II" to zdecydowanie najgorszy film Wesa Cravena jaki kiedykolwiek widziałem (kompletna ignorancja z jego strony), jest to także jeden z najbardziej bezsensownych horrorów oraz sequeli jakie moim zdaniem powstały. Strasznie się rozczarowałem i nic dobrego o tym filmie nie jestem w stanie napisać.

Screeny

HO, HILLS HAVE EYES II HO, HILLS HAVE EYES II

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- scenografia
- brak grozy, napięcia i zaskoczenia
- kiepskie efekty
- gra aktorów
- głupkowate miny i zachowanie czarnych charakterów
- marne nawiązania do pierwszej części (w pewnym momencie oglądamy nawet wspomnienia psa!)

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -