Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOT LOVE

HOT LOVE

Hot Love

ocena:6
Rok prod.:1985
Reżyser:Jörg Buttgereit
Kraj prod.:Niemcy
Obsada:Jörg Buttgereit, Marion Koob-Liebing, Daktari Lorenz
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:7.67
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Każdy kiedyś zaczyna. Reżyser, który zdobył mniej lub bardziej wątpliwą sławę, w swych wcześniejszych pracach zawiera elementy, które później zdecydowały o jego powodzeniu. Tym razem warto przyjrzeć się wczesnemu obrazowi Jorga Buttgereita, późniejszego twórcy filmów Nekromantik i Schramm.

Zawiedziona miłość, nagłe i brutalne zderzenie marzeń z rzeczywistością. Przerabialiśmy to już wielokrotnie. Na początku filmu poznajemy, wydawałoby się szczęśliwą parę. Oglądamy typowe obrazki : roześmiane twarze, spacery, przesiadywanie na ławce w parku, miłe prezenty. Nic nie trwa wiecznie, tym bardzie szczęście. Bohatera czeka potężny szok gdy odkrywa, że jego ukochana spotyka się z innym mężczyzną w swoim mieszkaniu. Pobity przez konkurenta, odepchnięty przez kobietę, popada powoli w depresję i obłęd. Zaczaja się w końcu na swą byłą, ogłusza ją uderzeniem konara i gwałci. Dręczony wyrzutami sumienia wkrótce popełnia samobójstwo. 9 miesięcy później kobieta rodzi dziecko - potworka. Pewnego dnia dziecko zaczyna wypluwać z siebie jakąś ektoplazmę z której odradza się odtrącony kochanek, wyglądający nieco odrażająco. Szlachtuje parę, a z piersi swej byłej miłości wyrywa serce...

Hot Love to krótka, bo 30 minutowa, zgrabnie opowiedziana historia, choć tak dobrze nam znana. Perfidna kochanka zostaje ukarana, przegrany odradza się ponownie aby zatryumfować. Produkcja amatorska, jednak trzymająca równy i solidny poziom, w przeciwieństwie do np. Zombie 90 jego rodaka A. Schnaasa. Ciekawe ujęcia kamery, czasami aktorstwo staje się zbyt teatralne i sztuczne, lecz ogólnie wpasowuje się w klimat filmu. Liczba dialogów została ograniczona do minimum. Zakończenie jest ciekawe, lecz wydaje się trochę źle nakręcone i zbyt patetyczno - pretensjonalne. Ważną rolę odgrywa tutaj muzyka: klasyczna na początku i przewijająca się przez film, oraz wibrująco rockowa podczas scen imprezy. Solidny kawałek krótkiego metrażu, oczywiście nie jest też arcydziełem, lecz nie zapominajmy iż JB miał 22 lata podczas realizacji filmu.

Screeny

HO, HOT LOVE HO, HOT LOVE HO, HOT LOVE HO, HOT LOVE HO, HOT LOVE HO, HOT LOVE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ przede wszystkim muzyka
+ interesujące zakończenie

Minusy:

- niewykorzystane wizualnie zakończenie
- słabe aktorstwo
- teatralność niektórych scen

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -