Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOUSE ON THE EDGE OF THE PARK

HOUSE ON THE EDGE OF THE PARK

Dom na Skraju Parku

ocena:5
Rok prod.:1980
Reżyser:Ruggero Deodato
Kraj prod.:Włochy
Obsada:David Hess, John Morghen, Annie Belle
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:4.78
Głosów:9
Inne oceny redakcji:
Ash J. Williams - 4

"House on the Edge of the Park" to włoski psychothriller w reżyserii Ruggero Deodato - znanego m.in. z produkcji "Cannibal Holocaust".

Tom i Lisa wybierają się do swych przyjaciół na kameralną imprezę. Niestety, po drodze pojawiają się problemy z samochodem przez co młoda para zmuszona jest skorzystać z pomocy dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Alex i Ricky pomagają w naprawie jednak w zamian wpraszają się na przyjęcie. Początkowo 7-osobowa impreza przebiega spokojnie jednak podczas gry w pokera dochodzi do poważnego zgrzytu. Dwóch kryminalistów ujawnia swe prawdziwe oblicze siejąc terror wśród imprezowiczów. Sytuacja wydaje się być nie do opanowania. Z biegiem czasu sprawy przybierają znacznie krwawsze oblicze..

Fabuła filmu jest prosta i wciągająca. Ruggero Deodato bardzo dobrze wykreował oblicze dwóch psychopatów, którzy fizycznie i psychicznie znęcają się nad pozostałymi uczestnikami imprezy. Realizmu dodaje także oprawa muzyczna, która pojawia się tylko momentami. Całość obfituje w bardzo drastyczne sceny tj. gwałty, czy okaleczanie brzytwą. Produkcja ma także i słabe strony, do których zaliczyć można angielski dubbing, oraz dosyć prymitywne zakończenie.

Dużo przemocy, nagości i charakterystyczny dla filmów z końca lat 70-tych, klimat - tak w skrócie przedstawia się oblicze "Domu na skraju parku". Niestety całość nie ma za wiele wspólnego z typowym horrorem przez co moja końcowa ocena nie mogła być zbyt wysoka. Polecam go przede wszystkim miłośnikom psychothrillerów tj."Last House on the Left" (1972).

Screeny

HO, HOUSE ON THE EDGE OF THE PARK HO, HOUSE ON THE EDGE OF THE PARK HO, HOUSE ON THE EDGE OF THE PARK HO, HOUSE ON THE EDGE OF THE PARK

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ oryginalna fabuła
+ studium ludzkich osobowości
+ sprawdza się jako psychotrhiller

Minusy:

- nie sprawdza się jako horror
- za dużo śmiałych scen erotycznych
- efekty wizualne, a właściwie ich brak
- naiwne zakończenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -